Categories
Aktualiet

Si do te mbyllet ky vit dhe a do te preket vendi jone nga stu hia qe ka prekur Italine, mesojeni

Meterologia Ladja Porja në një lidhje me skype me Fax News, ka dhënë parashikimin e motit për ditët në vijim, ku sipas saj në fillim të javës priten reshje me intesitet mesatar, por fatmirësisht vendi ynë nuk do të preket nga stuhia që ka go di tur Italinë. Porja tha se fundjava do të jetë […]

Categories
Aktualiet

3 lugë vaj kokosi, 3 lugë dyll bletësh: Bashkojini bashke dhe tani ne stinen e dimrit nuk do te vuani me nga

Nëse ju ndodh që gjatë dimrit t’ju thahet lëkura e duarve, t’ju ashpërsohet dhe t’ju pla saritet, atëherë jeni në artikullin e duhur. Në treg gjenden shumë kremra që premtojnë përkujdesje ndaj lëkurës së duarve, por disa prej tyre përmbajnë ki mikate që i thajnë më shumë ato. Në këtë rast, zgjidhja më e mirë […]

Categories
Aktualiet

Studimi i fundit: Te gjithe thone se vaji i peshkut i ben mire trupit, por mesoni se cfare thone ekspertet pasi

Tendenca e përdorimit të vajit të peshkut ka arritur majat dhe nuk mund të ndalet më. Megjithatë, është mjaft e rëndësishme që njerëzit të kuptojnë se çfarë po fusin në trupin e tyre. Ngrënia e peshkut të egër dhe pirja e suplementeve të vajit të peshkut janë dy gjëra tërësisht të kundërta. Nëse e para […]

Categories
Aktualiet

Deri me sot keni harxhuar para pa mase per te lare dyshekun ne pastrim kimik : Ja si ta pastroni ate ne kuzhine dhe te mos

Kur bëhet fjalë për pastrimin e shtëpisë time, dysheku im është gjëja e parë për të cilin mendoj që ta kem sa më të pastër. Në fakt, megjithëse ju tentoni dhe kujtoni se e pastruat 100% dyshekun tuaj, sërish ju nuk i keni dhënë atij pastrimin që meriton. Dhe nëse do të kuptoni se sa […]

Categories
Aktualiet

Konsumojeni kete mineral cdo mengjes dhe do te mbeteni pa fjale me rezultatet, ndihmon ne forcimin

Thuhet ko ckat se janë më të forta se çeliku, por njëkohësisht mund të dëmtohen fare lehtë. Sëm. undje të ndryshme që i prekin ato mund të shkaktojnë dëmtim dhe dhi mbje të tyre. Artriti apo osteoporoza nuk janë më sëm undje të panjohura, pasi po prekin popullsinë gjithnjë e më shumë. Prandaj nevoja për […]

Categories
Aktualiet

Keto dhjete gjera nuk na i ka treguar ndonjehere mamaja dhe as mos mendoni qe do te na i tregoj, ja cilat jane ato

Ju e keni bere ate qe te be rtase shume. Po, Ajo be rtiti kur kuptoi se ishte shtat zene, kur ju lindi, kur ju mbajti per here te pare ne krahe dhe ajo be rtet nga fr ika apo meraku. Ajo e ndjen dhi mbjen dhe lumturine tuaj dhe e ndan me ju, edhe […]

Categories
Aktualiet

Kura me arra te njoma per Tiroiden : Ajo prek kryesisht femërat në raportin 3 me 1 dhe shfaqet

Gjendra tiroide është gjendra më e madhe e sistemit endokrin, përgjegjëse për zhvillimin mendor dhe fizik të njeriut. Nëse një individ lind pa gjendrën tiroide, është 100% e sigurtë që do të ketë prapambetje të rëndë mendore, e cila njihet ndryshe me termin mjekësor kretinizëm. Gjendra e tiroides janë të vendosura në pjesën e poshtme […]

Categories
Aktualiet

Trajtimi me kripe te trashe: Perseriteni cdo dite nese vuani nga keto 4 probleme dhe me pas

Një zgjidhje e thjeshtë, ekonomike dhe e përballueshme për të gjithë: kripa e nxehtë mund të përdoret për të lehtësuar disa shenja shumë të zakonshme. Ajo mund të aplikohet tek të gjitha moshat, dhe përparësia kryesore është se ajo është një il’aç plotësisht natyral pa efekte anësore. Për të marrë këtë il’aç të efektshëm, është […]

Categories
Aktualiet

Duhet që këtë kurë ta vazhdoni për 30 ditë dhe ta përsërisni edhe për 30 ditë të tjera: Rezultati do t’iu le juve

Veprimtaria e tiroides rregullohet përmes një mekanizmi që përfshin dhe trurin. Kur hor moni i tiroides është në një nivel të ulët, hipotalamusi që ndodhet në tru lëshon një sinjal që nxit çlirimin e tiroksinës në gj ak. Sipas të dhënave është vënë re një rritje e përqindjes së popullsisë së prekur nga ky çrregullim. […]

Categories
Aktualiet

Trajton plot 11 probleme : Bashikimi ben fuqine, keto 2 perberes do t’iu ndihmojne te mos keni

Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura e mëposhtme me limon dhe hudhër mund të pastrojë organizmin dhe të parandalojë sëm undjet. Vlerat e kurës me hudhër dhe limon Kura me limon dhe hudhër është efikase në eliminimin e depozitave të […]