Categories
Aktualiet

Me se shumti vuan mosha mbi 50 vjece: Mjafton te konsumoni 200ml te kesaj perberje cdo dite

Dhi mbja e nervit shi atik vjen si rezultat i hernies diskale, pra i zhvendosjes ose dë mtimit të vertebrave pikërisht aty ku kalon dhe nervi shiatik, gjatë së cilës bëhet edhe shty pja e fijes nervore dhe rrjedhimisht duke çuar në perceptimin e dhi mbjes. Shkaktarë të tjerë mund të jenë inf. eksione të […]

Categories
Aktualiet

Mund të përgatisni në vetëm pak minuta dhe do të zgjidhë problemin tuaj plotësisht: Ky krem

Shumë prej jush kanë një fytyrë probl ematike ,e puçrra dhe për këtë arsye përpiqeni të blini produkte të shrenjta dhe shumë të dëmshme. Ata jo vetëm që nuk e zgjidhin problemin, por në disa raste e përke qësojnë akoma më shumë gjendjen. Por, ka disa produkte që ju i keni në shtëpi, të cilët […]

Categories
Aktualiet

Nuk tentoi me te rikthehej pasi e larguan: Rezana Celiku, aktorja e njohur e ekranit tregon arsyen e largimit

Pas një periudhe të shkurtër si prezantuese e programacionit në TVSh, ju u shkëputët nga televizioni, cila qe arsyeja? Ika nga televizioni për shkak të një inc identi. Shkoja çdo pasdite në punë dhe, para se të dilja në ekran, duhet të bëja grimin vetë. Ishte një aparaturë me prizë, ku ngroheshin në ujë bigudinat […]

Categories
Aktualiet

Qyteti i Shqiperise i cili nuk ka asnje ngjarje te rende qe nga fillimi i vitit: Atje banoret jetojne ne paqe

Eshte njohur si qyteti i trendafilave dhe nje nga qytet me te qeta ne Shqiperi. Eshte Permeti qytet pa ngjarje te kro nikat e ze za. Qyteti i qete dhe i paster qe nga fillimi i vitit e deri me tani nuk ka asnje rast apo ngjarje te re nde. Burimet bejne me dije se […]

Categories
Aktualiet

I pastroni syzet me kete perberes dhe do te vini re qe do te duken si te reja

Lentet e qelqit mund të bëhen të pista dhe të gë rvishten lehtë dhe të shtrembërojnë pamjen. Kjo është arsyeja pse ju duhet të pastroni syzet tuaja rregullisht, por a e dini se cila është metoda më e mirë? Pastrimi me ujë është i çrregullt dhe konsumon kohë, ndërsa fshirja e syzeve me këmishën tuaj […]

Categories
Aktualiet

Ja se cfarë thonë ekspertët për të gjitha frutat që kanë njolla kafe, nese duhen apo jo konsumuar

Me siguri e keni vënë re që disa nga frutat dhe perimet që konsumojmë në jetën e përditshme janë me njolla të vogla ngjyrë kafe në sipërfaqe. Zakonisht ato janë të vogla sa një gji. lpërë, por janë shumë të rëndësishme. Ashtu si njerëzit, perimet dhe frutat kanë nevojë për ajër të freskët. Ajër i […]

Categories
Aktualiet

A do të kemi rreshje shiu gjatë Shtatorit dhe sa do të kapin temperaturat? Meteorologia e njohur tregon detajet

Zyrtarisht jemi në stinen e vjeshtes, por moti dhe temperaturat do të jenë në favor të atyre që janë zgjedhur Shtatorin për të pushuar. Sipas sinoptikanëve moti në javën e parë të muajit do të jetë i qëndrueshëm dhe reshjet vetëm kalimtare. “Moti i qëndrueshëm na ka shoqëruar gjatë gjithë kësaj jave dhe pritet të […]

Categories
Aktualiet

Ja 5 mënyra se si llumi i kafesë do t’iu lehtësoj juve pa masë nga këto probleme, mësojini cilat janë ato

Shumica e njerëzve pasi e pinë kafenë e mëngjesit rregullisht, e hedhin filtrin në ple. hra, apo llumin e kafesë më saktë. Por nuk duhet ta bëni! Në fakt ka aq shumë gjëra që ju mund të bëni me llumin e kafesë saqë do t’ju lënë pa fjalë. Shikoni më poshtë për t’u njohur me […]

Categories
Aktualiet

Ka qenë dhe do të mbetet një nga ikonat e muzikës Shqiptare,e gjeni dot se për cilën bëhet fjalë

Sot ne e njohim ate si një nga këngëtaret më të dashurane mbare ekranin si dhe më të sukseshme të muzikës shqiptare. Pra vajza në foto është Shkurte Fejza, një këngëtare dhe një artiste e kompletuar. Ne ditet e sotme ne popull ajo është një ndër këngëtaret më të pëlqyera në të gjitha trevat shqipfolëse. […]

Categories
Aktualiet

Në një filxhan kafeje hidhni 2-3 lugë çaji me kos dhe përzieni: Kjo metodë do t’iu bëj juve të dukeni sikur të ishit 20 vjecë

Kosi nuk është vetëm një produkt i shijshëm dhe plot me vlera për t’u konsumuar kurdoherë. Janë pikërisht këto vlera të cilat përmirësojnë shëndetin e lëkurës nëse e përdorni si një maskë. Pa nevojë për t’i shtuar asnjë përbërës tjetër, kosi kthehet në maskën më ekonomike por me përfitime të mrekullueshme. Mineralet dhe vitaminat që […]