Categories
Aktualiet

Nusen e pashë si vajzën time, Mimi Kodheli: Jemi bekuar me nip, nuk gjej fjalë të përshkruaj ndjesinë

Jemi mësuar ta shohim gjithmonë si një grua nën petkun e politikanes, por Mimi Kodheli ka edhe një anë tjetër të cilën publiku nuk e njeh. Së fundmi në një intervistë për Ermal Peçin, ajo ka treguar disa histori të veçanta familjare e profesionale. Kodheli ndau lajmin fantastik se është bërë gjyshe. “Jemi bekuar me […]

Categories
Aktualiet

Sa vjeç bën? Maestro Armaldo Kllogjeri feston sot ditëlindjen

Sot është një ditë speciale për Armaldo Kllogjerin. I njohur gjerësisht si Maestro, Armaldo feston sot ditëlindjen e 48. I lindur në 1 qeshor 1975, në qytetin e Gramshit, ai sot është këngëtar i njohur ku shquhet për muzikën e lehtë, popullore e Shqipërisë së jugut dhe klasike. Por duhet thënë se karriera e tij […]

Categories
Aktualiet

“Po si të sillemi, kur fëmijët nuk na dëgjojnë?” Lira Gjika ka 2 fjale per disa nena qe vazhdojne

NGA LIRA GJIKA “Po si të sillemi, kur fëmijët nuk na dëgjojnë?” pyesin disa nëna dhe vazhdojnë “disa të bërtitura dhe nga një shpullë mbrapa nuk bën asgjë”. Po, është e vërtetë që nga një shpullë dhe disa të bërtitura fëmija nuk vdes . Po për fat të keq, vdes figura e të rriturit si […]

Categories
Aktualiet

Cdo grua dhe vajzë duhet të marrë çdo ditë keto vitamina për një funksion më të mirë të organizmit

Gratë dhe vajzat duhet të tregojnë kujdes për ushqyesit e nevojshëm në çdo fazë të jetës së tyre. Nevojat për vitamina dhe minerale varen pikërisht nga këto faza të ndryshme të jetës. Këto nevoja për vitamina dhe minerale fillojnë që në rini e gjatë gjithë jetës, pra para dhe pas menopauzës. Në këtë artikull të […]

Categories
Aktualiet

Qytetari i ben kerkesen e pazakonte tek Bashkim Hoxha: Albin Kurti deri nesër në orën 12 duhet të japi

Vazhdojnë tensionet mes Kosovës dhe Serbisë prej tre ditësh. Gjithçka nisi pasi policia e Kosovës bastisi zonat e dominuara nga serbët në veri të vendit dhe konfiskoi ndërtesat e komunave lokale. Ka pasur përleshje të dhunshme ndërmjet policisë së Kosovës dhe paqeruajtësve të udhëhequr nga NATO-ja në njërën anë dhe serbëve vendas nga ana tjetër, […]

Categories
Aktualiet

Patate me kofsha pule : Receta qe do t’ju zbukuroj fundjaven, mos harroni keto 2 perberes

Kjo recetë u përgatit nga Maison de goût Përbërësit: patate të vogla, kofsha pule, ullinj, trumzë, hudhër pluhur, shafran, kripë, piper, vaj ulliri, pak limon dhe gjalpë. (hudhra me shafranin do ti jap shije teper te vecante) Përgatitja: Në një tigan të madh dhe të thellë, shtojmë gjalpë dhe pak vaj ulliri. Vendosim kofshat e […]

Categories
Aktualiet

Dita e premte do te vij me surpriza per motin sipas meteorologes se njohur, ndersa 10 diteshi i pare i muajit Qershor

Moti i paqëndrueshëm do të na shoqërojë përgjatë gjithë javës. Sinoptikanët parashikojnë që paraditet të jetë me diell ndërsa në drekë të ketë reshje, herë pas here edhe në formën e shtrëngatave. “Reshjet janë kryesisht të fokusuara në zonat malore, në verilindje e qendër të vendit, ku nuk mungojnë rrebeshe herë pas here apo breshëri […]

Categories
Aktualiet

Sot behen plot 4 vite pa aktorin e njohur te humorit Shqiptar, Muhamet Liko

Sot bëhen 4 vite pa akotrin e madh të humorit shqiptarë. Mbante titullin e Mjeshtrit të madh. Muhamet Liko, ishte një ndër humoristët më të talentuar të estradës shqiptare. Për rreth 41 vite, Liko nuk ishte thjesht një figurë e ekranit, por një njeri tepër i dashur për publikun. Duke mos mundur të fitonte betejën […]

Categories
Aktualiet

U zgjat boja me pak se 2 jave? Keto jane 3 gabimet qe beni zakonisht

Flokët e lyer, ndryshe nga flokët natyralë, kërkojnë më shumë kujdes dhe trajtim, sepse pas lyerjes nuk janë më në gjendjen e mëparshme, bëhen më të ashpër, këputen më lehtë dhe humbasin shkëlqimin e dikurshëm. Megjithatë ju mund ta merrni situatën në kontroll duke shmangur gabimet mëposhtme. 1.MOS I LYENI TEK NJË NJERI JO PROFESIONIST: […]

Categories
Aktualiet

Paraditja me diell, e pasditja me shi: Ja deri ne cilen date do te jete keshtu moti sipas meteorologes

Lajda Porja nga metoalb është shprehur se dhe këtë javë moti do të jetë i njëjtë më javën që kaloi. E ftuar në emisionin ‘Good Morning Albanians’ në Euronews Albania, ajo theksoi se paradite do të ketë diell, ndërsa herë pas here do të ketë vranësira, duke sjellë e reshje. Sipas saj ditën e enjte […]