Categories
Aktualiet

E fundit: Shqiptarët po largohen nga Italia, ja cila është arsyeja përse po bëhet gjithë

Sipas publikimit më të fundit të ISTAT (Instituti Ndërkombëtar Italian i Statistikave), kemi një rënie të rëndësishme të numrit të shqiptarëve që emigrojnë në Itali. Studimi i kryer për periudhën e viteve 2012-2018, tregon një zbritje të shifrave sidomos duke filluar nga viti 2014 deri në 2018. Konkretisht numri i shtetasve shqiptar të regjistruar në […]

Categories
Aktualiet

Ja si të pregatisni vetë lehtësisht uthullën e mollës në kushtet e shtëpisë, mos harroni që t’i shtoni

Në qoftë se bëni pjesë në radhët e njerëve që për arsye të ndryshme mund të mos keni dëgjuar për uthullën e mollës, në Living kemi foluar aq shumë për të saqë është e vështirë të mos e njihni. Por, në qoftë se thjesht jeni mjaftuar duke lexuar recetat tona dhe nuk e keni provuar, […]

Categories
Aktualiet

Temperatura të cilat do të zbresin deri në 11 gradë: Ja kur pritet përmirsimi i motit

Sipas MeteoAlba, vendi ynë gjatë kësaj fillim jave do paraqitet kryesisht me kthjellime ndërsa vranësirat janë shumë pak prezent konkretisht në zonat malore. Do kemi ndryshim të tablosë së motit gjatë paradites së ditës së mërkurë kryesisht në zonat veriore ku presim reshje të pakta dhe të izoluara ndërsa pjesa tjetër e territorit gjatë së […]

Categories
Aktualiet

Një gabim që pothaujse të gjithë e bëjnë me kafen e mëngjesit: Ja pas orësh duhet që të

Jo të paktë janë ata njerëz që sa hapin sytë duan të pijnë kafe. Megjithatë, konsumi i saj sapo zgjoheni mund të mos jetë gjëja më e mirë për trupin tuaj. Kafeja në mëngjes mund të ndikojë në ndryshimin që do të ndjeni në disponimin tuaj gjatë gjithë ditës. Mund të ndikojë në mënyrën se […]

Categories
Aktualiet

Po ne Shtator a do te keni mundesi per te bere pushime? Ja si pritet te jete moti sipas

Ndonëse jemi pranë nisjes së vjeshtës, shumë familje që kanë zgjedhur që të pushojnë javët e para të muajit shtator, janë të interesuar që të dinë se si do të jetë moti për ditët në vijim. Në një lidhje skype për News24 meteorologia MeteoAlb, Lajda Porja pohoi se këto ditë do të jenë ideale për […]

Categories
Aktualiet

Gjendet rrallë në vendin tone: Ky është uji i cili ofron përfitime këto 4 përfitime që as il’açet nuk do t’iu

I mbushur me karbohidrate lehtësisht të tretshme në formën e sheqerit dhe elektroliteve, uji i kokosit ofron përfitime për lëkurën, zemrën, flokët, presionin e gja. kut dhe tretjen. “Uji i kokosit është një pije e shijshme, ushqyese, freskuese dhe natyrale që është jashtëza konisht e mirë për shëndetin tuaj. Është një pije alternative e mirë […]

Categories
Aktualiet

Kosi një produkt mjaft i dashur për Shqiptarët: Nuk e paskemi ditur që trajton sëm/undjen e

Ruajtja e ekuilibrave në ushqyerje është shumë e rëndësishme në shmangien e shumë problemeve shëndetësore, përfshirë këtu edhe urthi. Gjithçka që hamë ka tendencën të parandalojë probleme të tilla ose të shkaktojë ato në mënyrë të përsëritur. Çfarë Është Urthi Urthi është një çrregullim tretës që prek stomakun dhe ezofagun. Ndjesia e dj egies është […]

Categories
Aktualiet

Beti Njuma le pa fjale: U’a kam thënë shumë miqve që Shqipëria nuk vlen as sa një ishull i Greqisë

Në edicionin e lajmeve të RTV Ora, gazetarja Beti Njuma, teksa po fliste për turzmin, ku I ftuar ishte gazetari Bledian Koka, është shprehur se ndryshe nga Shqipëria në Greqi nuk kishte plazhe private. Më tej ajo është shprehur se plazhet e Greqisë ishin të gjitha të lira për pushuesit, dhe sipas saj nuk e […]

Categories
Aktualiet

Rekomandohet t’i pini vetëm 2-3 gota të ketij caji në ditë, mjeku i njohur: Nëse do te ndiqni këtë metodë nuk do të keni më

Majdanozi kryesisht përdoret në kuzhinë dhe thjesht preferojmë ta shtojmë në supa e në sallata. Majdanozin mund ta konsumojmë thuajse çdo ditë, por në sasi të vogla. Megjithatë, ekspertët kanë bërë të ditur edhe një fakt tjetër interesant për majdanozin: është i mahnitshëm për humbje të peshës! Dr. John Christopher është një prej mjekëve më […]

Categories
Aktualiet

As që keni për ta njohur: Del për herë të parë pas zgjedhjeve Monika Kryemadhi, ja ndryshimi që ka bërë në

Pas një mungese të gjatë në daljet publike, Monika Kryemadhi është bërë e “gja llë” për herë të parë që pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit. Kryemadhi është shfaqur me një look të ri në ditën e tretë të kampit të LRI-së në Jalë. Me flokë të shkurtra, Kryemadhi u shfaq tepër e emocionuar […]