Categories
Shendet

Heq toksinat e akumuluara nga trupi dhe u lehteson pa mase: Kjo metode e cila ka vetem 2 perberes

Kanella është një erëz e përdorur gjerësisht në kuzhinë dhe jo vetëm. Ka pafund mënyra në të cilat ajo mund të përdoret, sepse ka veti kurative dhe vlera të larta ushqyese. Është një përbërës perfekt që ju ndihmon të humbni peshë në një kohë shumë të shkurtër. Gjithashtu, ndikon pozitivisht në të gjithë trupin tuaj, […]

Categories
Shendet

Nuk e merrni kete vitamine mjaftueshem prandaj ndodh edhe thinja e parakohshme e flokeve, ja per cilen behet fjale

Mungesa e vitaminës B12 është një nga shkaqet më të zakonshme të thinjës së parakohshme të flokëve. Vitamina është thelbësore për mbajtjen e shëndetshme të gjakut dhe qelizave nervore, dhe mund të mbrojë flokët tuaj nga thinjat. Edhe pse thinja e parakohshme është një problem i zakonshëm, mund t’i bëjë disa njerëz të ndjehen keq […]

Categories
Shendet

Zgjoheni ne mengjes me dhimbje barku ? Keto jane disa nga arsyet qe duhet ti dini pasi mund t’iu nevojiten per te percaktuar

Dhimbja e stomakut është shpesh një term i paqartë dhe i vështirë për tu adresuar. Për të diagnostikuar dhimbjen e stomakut në mëngjes, të qenit specifik si për vendndodhjen ashtu edhe për natyrën e dhimbjes do t’ju ndihmojë. Lexoni për 16 shkaqet e zakonshme të dhimbjes së stomakut në mëngjes, dhe simptomat dhe ashpërsinë e […]

Categories
Shendet

Kjo eshte perzierja qe sipas specialistit do te largoj kilet e teperta sidomos tek vajzat dhe grate kete vere

Ka shumë mënyra për të humbur peshë shpejt, por gjëja më e rëndësishme është vendosmëria juaj për të kontrolluar vetveten kur jeni i/e uritur. Gjithashtu, nuk duhet të peshoheni çdo ditë, pasi ndryshimi nuk duket direkt 30 minuta pasi keni bërë ushtrime fizike, apo një ditë më pas. Mund të peshoheni një herë në javë. […]

Categories
Shendet

Ky eshte vaji i cili po sherben per te larguar dhimbjet e shpines, rekomandohet edhe nga doktoret

Edhe doktoret e rekomandojne: Masazhoni shpinen tuaj me këtë vaj dhe gjithë dhi mbja do të largohet! Ka shumë terapi fizike dhe procedura mjekësore që mund të lehtësojnë dhimbjen në fazën e saj më të keqe, por gjithmonë mund të provoni ilaçe natyrale. Livando është nëna e vajrave esenciale, e cila vepron si një qetësues […]

Categories
Shendet

Nuk eshte thjeshte dhimbje shpine, por hernie diskale: Kjo eshte shenja qe e dallon ate

Kur themi hernie diskale me siguri mund t’ju shkojë mendja tek dhimbja e kurrizit apo mesit megjithëse këto nuk janë të vetmet simptoma të kësaj sëmundje. Nga takat shumë të larta deri tek keq ushqyerja, dhimbja e mesit mund të ketë një shumësi arsyesh. Gjithsesi dëmtimet e shtyllës kurrizore shkaktojnë sipmtoma të ndryshme të cilat […]

Categories
Shendet

Perberja e cila largon yndyren e barkut, përdoreni 2 herë në ditë nga 1 lugë çaji

Yndyra e akumuluar rreth barkut është një ndër gjërat më të bezdishme, e cila bëhet shkak i shfaqjes së shumë shqetësimeve shëndetësore. Por, ajo mund të eliminohet nëse përdorni metodat dhe përbërësit e duhur. Rrika është një ndër përbërësit më të mirë që ju ndihmon të digjni yndyrën e akumuluar me kalimin e kohës . […]

Categories
Shendet

Kjo pije duhet ruajtur në frigorifer dhe duhet konsumuar nga 1 lugë në mëngjes esëll dhe në darkë përpara se të hani

Të gjithë janë të njohur me rreziqet që vijnë nga pirja e duhanit, e sërisht vazhdojnë të tymosin duke pretenduar se ajo cigare i qetëson. Nëse prej disa vitesh me rradhë jeni duhanpirës, dëmi që i keni bërë rrugëve respiratore ëstë shumë i madh, por jo i pakhyeshëm. Katrani që ka mbulua cipën e mushkërive […]

Categories
Shendet

Ky eshte produkti me te cilin nese e ferkoni hunden do te keni mundesine me pas te shikoni

Pikat e zeza shfaqen për shkak të: kujdes i papërshtatshëm i lëkurës, konsumimi i tepruar i ushqimeve të shpejta, por edhe ndryshimet hor monale. Ato kurrë nuk do të zhduken plotësisht nëse përdorim mjete të ndryshem për ti hequr si pastrime, kremra, objekte të posaçme etj. Në këtë artikull do të gjeni një “ilaç: i […]

Categories
Shendet

Nuk i keni ditur keto 10 gjera per kosin, pasi ti mesoni do te filloni nga sot duke

1) Përmban një raport të lartë në laktobacillius, bak tere që ndihmojnë në funksionimin e tretjes, imunitetit dhe përthithjes së elementeve ushqyese. 2) Është një produkt fermentimi. 3) Përmban një sasi të lartë në proteina (100gr kos me 2% yndyra na ofrojnë 53kcal nga të cilat 4gr proteina, 5,3gr karbohidrate, 2gr yndyrë dhe 170mg kalcium […]