Categories
Aktualiet

Do t’iu ndihmojne ne djegien e dhjamit dhe nxitjen e metabolizmit, kjo gote do t’iu bej juve te dukeni

Sot unë do të ndaj me ju se si mund të humbisni peshë me këtë caj te mahnitshem qe do te heqe yndyrnat e teperta nga barku. Te gjithe përbërësit e përdorur në këtë çaj janë natyrale dhe gjithashtu ai trajton diabetin dhe presionin e gjakut.

PËRBËRËSIT QË JU NEVOJITEN :

1 LUGË GJELLE FARA QIMNON.

1 LUGË GJELLE FARA TË ZEZA.

1 LUGË GJELLE FARA KOPRE.

1 LUGË GJELLE XHENXHEFIL.

Merrni 1 gotë ujë,shtoni 1 lugë gjelle fara qimnon dhe vendoseni te zieje për 5 minuta, pastaj shtoni 1 lugë gjelle fara të zeza dhe lereni te vloje për 2 minuta.

Pastaj shtoni 1 lugë gjelle fara kopre dhe lereni te vloje per nje 2minutesh tjeter, dhe pastaj në fund shtoni 1 lugë gjelle xhenxhefil dhe lereni te vloje për 5 minuta të tjera. Me pas hiqeni nga nxehtesia. Lëreni te ftohet për 5 minuta dhe kulloni lengun.

Pijeni këtë leng 2 herë në ditë para mëngjesit dhe para darkës. Duhet ta pini rregullisht për 30 ditë. Fara qimnon ndihmojnë ne djegien e kalorive për humbje peshe të shpejtë duke rritur normën e metabolizmit dhe tretjen. Pluhuri i xhenxhefilit do të zvogëlojë depozitimin e yndyrës dhe do te ndihmoje ne djegien e saj.

Farat e zeza luftojnë kundër efekteve të obezitetit, por gjithashtu ndihmojnë në reduktimin e humbjes së peshës dhe arritjen e shëndetit optimal. Farat e kopërit do te ndihmojne ne djegien e dhjamit sa me shpejt. Gjithashtu rrisin metabolizmin dhe oreksin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *