Categories
Aktualiet

Feston sot ditelindjen, ja sa vjeçe mbush Rigels Rajku ose ndryshe Noizy

Sot është festë për Noizyn. Reperi, emri i të cilit është Rigels Rajku feston sot ditëlindjen e 36.

Urimet për të kanë nisur në mesantë nga miqtë, të afërm e ndjekës te tij neper rrjete sociale nga me te ndryshmet.

Rigelsi nga Shqipëria lindi në Sukth të Durrësit, ndërsa një pjesë të mirë të jetës e kaloj edhe në Londër dhe më pas u rikthye në vendlindje për të ndërtuar një karrierë të suksesshme muzikore.

Kujtojmë se në muajin gusht reperi organizoi koncertin Alpha, një nga më të mëdhenjt të organizuar në Shqipëri i cili është quajtur edhe si një revolucion për artistët shqiptarë./albeu.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published.