Categories
Shendet

Heq toksinat e akumuluara nga trupi dhe u lehteson pa mase: Kjo metode e cila ka vetem 2 perberes

Kanella është një erëz e përdorur gjerësisht në kuzhinë dhe jo vetëm. Ka pafund mënyra në të cilat ajo mund të përdoret, sepse ka veti kurative dhe vlera të larta ushqyese. Është një përbërës perfekt që ju ndihmon të humbni peshë në një kohë shumë të shkurtër.

Gjithashtu, ndikon pozitivisht në të gjithë trupin tuaj, duke e pastruar atë nga të gjitha toksinat e akumuluara. Kanella është një ushqim i pasur me fibra, me kalcium si dhe një nga erëzat më të pasura me hekur.

Kefiri gjithashtu mund të ndihmojë në reduktimin e oreksit, duke e bërë trupin tuaj më të ekuilibruar përsa i përket ngrënies së ushqimeve. Ai përmban komponentë shumë të rëndësishëm që e ndihmojnë pa masë organizmin tuaj të përgjithshëm.

Kur këto dy përbërës kombinohen me njëri-tjetrin, japin si rezultat një përzierje shumë të fuqishme e cila do t’ju vinte në ndihmë njerëzve.

Kjo, veçanërisht të gjithë atyre që janë duke u përpjekur të zhd ukin dhjamin e akumukuar rreth barkut. Kjo është një ndër pjesët e trupit ku është shumë e vështirë për të eli minur yndyrën e tepërt.

Përbërësit: 1 lugë çaji kanellë.

200 ml kefir.

Përgatitja:

Miksoni kefirin me kanellën në një enë dhe përziejini mirë. Pijeni këtë përzierje çdo mbrëmje pas ngrënies së darkës. Përdoreni rregullisht derisa të arrini peshën e trupit që dëshironi.

Do të ndjeheni të ngopur gjatë gjithë ditës dhe për më tepër shumë energjikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.