Categories
Aktualiet

Ja ne cilat data pritet qe te bjere bore ne Tirane sipas meteorologes se njohur

Fundjava që kemi para pritet të surprizojë me temperaturat duke na servirur deri në 4 gradë celcius më shumë në vendin tonë. Por java e ardhshme do të kthehet sërish në dimër dhe temperaturat do të ulen me poshte se -10°C.

Meterologia e njohur, Tanja Porja ka shuar kureshtejn e të gjithëve gjatë dimrit.

A do të bie borë në Tiranë dhe vendet e tjera të Shqipërisë?

Për muajin janar shanset janë 100% që debora të prek Shkodrën dhe Lezhën. Shanset janë shumë të mëdha që gjatë periudhës 17-25 Janar, Tirana dhe Durrësi të preken nga reshjet e dëborës. Kjo periudhë do të jetë shumë e ftohtë për gjithë vendin.

Zona e cila ka më pak mundësi të preket nga reshjet e dëborës është zona poshtë Fierit deri afër Sarandës. Përjashtuar këtu Llogaranë e cila dhuron çdo vit një panoramë mahnitëse kur mbulohet nga dëbora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *