Categories
Shendet

Keni kruarje koke te vazhdueshme ? Ky eshte ushqimi qe do t’iu ndihmoj ne sherimin e ketij problemi

Jeni të lodhur nga kruajtja në kokë dhe vazhdimisht kërkoni mbi supet tuaja për plagët e lëna pas nga lëkura e thatë? Provoni këto mënyra të bëra vetë.

Vajrat natyralë të prodhuar nga lëkura në zonën e kokës e mbrojnë atë nga dehidratimi. Lëkura e thatë rezulton nga mungesa e këtyre vajrave ose pamjaftueshmëria e tyre.

Ky është truku i fundit për të luftuar kruajtjen në lëkurën e kokës.

Lëng limoni dhe mjaltë: Ky kombinim unik jo vetëm që ndihmon me dhimbjet e fytit kur keni të ftohur, por gjithashtu bën mrekulli për lëkurën e thatë.

Mjalti ka veti antibakteriale dhe limoni është acid dhe ndryshon pH-në e lëkurës në atë mënyrë që parandalon tharjen e lëkurës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *