Categories
Aktualiet

Laksativi natyror qe do te pastroj trupin tuaj nga mbetjet ne ndryshme, si dhe do t’ju bej te largoni kilet e teperta

Ka shumë ilaçe që ndihmojnë në largimin e toksinave nga trupi ynë. Megjithatë, disa ilaçe natyrore janë shumë më efektive dhe nuk kanë efekte anësore. Kumbullat e thara janë jashtëzakonisht të larta në fibra dhe janë të njohura si laksativ të shkëlqyer natyrorë. Përbërësit e nevojshëm për të bërë laksativ natyrorë janë:

5 gota me ujë të zier,

1 filxhan (150g) hurma arabie,

1 filxhan (150g) kumbulla të thara,

Përgatitja e këtij ilaçi plotësisht natyral dhe shumë efektiv është shumë i thjeshtë dhe i shpejtë. Në një enë me ujë të zier, fusni hurmat e arabisë edhe kumbullat e thata, të cilat I keni prerë më parë në copa të vogla.

Lere të zihet për rreth 15 minuta deri sa të minimizohet dhe përzierja juaj shëruese është e gatshme për konsum. Ju duhet të hani këtë përzierje në mëngjes. Kombinoje me gjithçka (kos, drithëra, një copë bukë, gojëmjaltë etj).

Sugjerime shtesë:

Pini shumë ujë, gjithashtu, uji me limon vepron shumë mirë kundër kapsllëkut. Mund të bëni pozicione specifike të yogas, ose të pini çaj nga gjethet e senës. Vetëm mos harroni se ju duhet të rrisni fibrat në ushqimin tuaj të përditshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *