Categories
Aktualiet

Largohen temperaturat e fresketa, ja dita kur moti pritet te marre kthesen

Kjo javë shtatori ka nisur në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave.

Moti do të jetë i qëndrueshëm deri mesditën e së premtes. Meteorologu Hakil Osmani, thotë se pasditja e së premtes pritet të sjellë vranësira kryesisht në zonat veriore, duke krijuar kështu mundësi për reshje shiu.

Gjatë fundjavës gjithashtu pritet të ketë mundësi të vogla për reshje shiu.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të larta edhe gjatë kësaj jave, deri në 6 gradë më të larta sesa vlerat normale. Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 35 gradë këtë javë në zonat e izoluara të qarkut të Elbasanit dhe Beratit.

Ndërkohë fundjava sjell rënie të temperaturave deri në 3 gradë celcius.

Kosova dhe MV do të jenë gjithashtu nën dominimin e kthjellimeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.