Categories
Shendet

Maska pa kosto me hudhra e cila do te ndihmoj te gjitha grate dhe vajzat te largojne nga fytyra

Hudhra është një ushqim shumë i nevojshëm në kuzhinë, dhe sipas kuzhinierëve bën mrekulli. Po kështu thonë edhe ekspertët e bukurisë.

Lufton puçrrat; A e dini se mund të kuroni puçrrat duke fërkuar gjysmën e një thelpi hudhër në zonën problematike të lëkurës tuaj?

Hudhra ka veti anti-inflamatore për të zvogëluar acarimin, ndërsa alicina që përmban vret bakteret që bllokojnë poret dhe kështu shkaktojnë shpërthimin e puçrrave.

Rikthen ngjyrën e thonjve tuaj; Nëse thonjtë tuaj pas shumë manikyrësh dhe pedikyrësh kanë fituar një nuancë të verdhë ose kafe, hudhra mund t’ju japë zgjidhjen.

Zhytni një shtupë pambuku në pak vaj hudhre dhe mbuloni thonjtë tuaj me të. Brenda një jave ata do të kthehen në ngjyrën e tyre natyrale.

Bën që flokët të rriten më shpejt; Për ju dëshira e zjarrtë e të cilit jeni flokët e gjatë dhe të pasur , zgjidhja qëndron në përdorimin e hudhrës.

Shtoni pak hudhër të shkrirë në shampon tuaj dhe lajeni rregullisht. Nëse dëshironi mund të blini vaj hudhre, me të cilin mund të masazhoni edhe flokët. Mos u shqetësoni për erën. Do të dobësohet shumë shpejt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *