Categories
Aktualiet

Mjafton qe ti hidhni rrobave per larje disa nga keto kokrrat dhe zonjat e shtepise do te shpetojne nje here e mire nga rrobat te cilat

Tingëllon e pazakontë, por droga më e përdorur, aspirina, mund të përdoret në mënyra të tjera. Ashtu si nëse vendosni aspirinë në lavanderi atëherë do të shihni një efekt magjik me rrobat tuaja.

Ky truk i mahnitshëm mund të zëvendësojë në mënyrë efektive zbardhuesin dhe të gjitha produktet për heqjen e njollave. Vetëm disa pilula aspirinë në larje janë gjithçka që ju nevojitet për t’i mbajtur rrobat tuaja të bardha. Më e mira nga të gjitha, ju do ta mbani buxhetin tuaj të paprekur!

Pra, çfarë saktësisht duhet të bëni për të rivendosur bardhësinë e rrobave tuaja dhe për të hequr njollat ​​në mënyrë efektive ? Në të njëjtën kohë, bëni që lavatriçe juaj të shkëlqejë dhe të ketë erë të mrekullueshme në këtë mënyrë të zgjuar.

Si të përdorni aspirinë në lavatriçe

Filloni duke tretur 5 tableta aspirinë 300 mg në 7,5 litra ujë të ngrohtë. Më pas lagni rrobat tuaja të bardha në përzierje dhe lërini në ujë gjatë natës.

Në mëngjes, transferojini rrobat në lavatriçe, shtoni edhe disa tableta aspirinë dhe filloni ciklin e larjes. Ndryshe nga zbardhuesit komercialë, kjo metodë zbardhuese është plotësisht e sigurt dhe nuk dëmton pëlhurat.

Në vend të kësaj, ai heq papastërtitë dhe njollat ​​në mënyrën më efektive. Si një bonus shtesë, rrobat tuaja do të jenë tepër të freskëta!

Leave a Reply

Your email address will not be published.