Categories
Moti

Pas nje fundjave ku temperaturat do te shkojne deri ne 16 grade, si pritet te nis java tjeter

Vendi në fundjavë edhe gjatë ditës së hënë do të jetë në ndikim të vlerave të larta të presionit atmosferik e për pasojë edhe të motit të qendrueshëm.

Orët me diell do të jenë mbizotëruese por në zonat jugore e juglindore të vendit do të ketë vranësira të cilat hera herës do të marrin karakter të dendur.
Era do të fryjë me drejtim verilindje-lindje e lehtë e mesatare në brigjet e Adriatikut.

Valëzimi në dete i forcës 3 ballë. Temperaturat do të pësojnë rënie në orët e mëngjesit duke sjellë ngrica në rrugë.

Me poshte do te paraqesim edhe ditet e detajuara persa i perket dites se sotme, dites se diel dhe dites se hene.

Dita e sotme :

Dita e diel :

Dita e hene :

Gjithashtu vlen te theksohet se moti i kthjellet do te na shoqeroj edhe ne ditet ne vijim pas te henes./SHMU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *