Mund të përgatìsnì në vetëm pak mìnuta dhe do të zgjìdhë problemìn tuaj plotësìsht: Ky krem

Shumë prej jush kanë një fytyrë probl ematike ,e puçrra dhe për këtë arsye përpiqeni të blini produkte të shrenjta dhe shumë të dëmshme. Ata jo vetëm që nuk e zgjidhin problemin, por në disa raste e përke qësojnë akoma më shumë gjendjen.

Por, ka disa produkte që ju i keni në shtëpi, të cilët bëjnë mrekulli me fytyrën tuaj kur i kombinoni.

Mund të përgatisni me to një krem natyral në vetëm pak minuta që do të zgjidhë problemin tuaj plotësisht. Ky krem i cili pastron fytyrën dhe redukton rrudhat është rekomanduar edhe nga farmac istët.

Përbërësit:

1 lugë çaji lëng limoni.

1 lugë çaji mjaltë.

1 lugë çaji arrëmyshk.

1 lugë gjelle kanellë.

Përgatitja:

Përgatitja është shumë e thjeshtë, mjafton vetëm të kombinoni të gjithë përbërësit në një enë të vogël. Përziejini mirë derisa të merrni një masë homogjene dhe më pas aplikojeni kremin në fytyrë.

Lëreni të veprojë për 10 minuta duek shmangur zonën rreth syve dhe gojës. Nëse keni një ndjesi dj egie në fytyrë, mos u shqetësoni sepse do të zhd. uket në vetëm pak minua.

Përdoreni 2 herë në javë për rezultate më të shpejta. Pas vetëm disa përdorimesh do të keni një fytyrë të pastër pa puçrra dhe për më tepër më rinore, sepse ky krem ka aftësinë të reduktojë edhe rrudhat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *