Categories
Uncategorized

Kjo eshte ora me e mire per te konsumuar darken nese doni qe te mos shendosheni

Ngrënia e darkës vonë mund të kontribuojë në shtimin e peshës dhe sheqerit në gjak, sipas një studimi të botuar në Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism të Shoqatës Endokrine. Mbi 2.1 miliardë vlerësohet të jetë numri i të rriturve mbipeshë ose obezë në mbarë botën, duke i bërë më të mundshme problemet shëndetësore si […]

Categories
Uncategorized

11 hapa nga Blerina Bombaj per trajtimin e kolesterolit

Ndonjëherë mendojmë se për t’u kujdesur për veten duhet të bëjmë përpjekje të mëdha. Në fakt, më tepër duhet të jemi të rregullt në gjërat që bëjmë dhe se si i shërbejmë vetes Blerina Bombaj/ Dietologe Doktori ju ka thënë që keni kolesterol të lartë. Atëherë, gjëja e parë që duhet të mendoni, është se […]

Categories
Uncategorized

Diteve te nxehta po u vjen fundi: Ja se si do te jete moti kete jave ne te gjitha qytetet e vendit

Ditëve të nxehta që pushtuan Shqipërinë, një fenomen i quajtur ndryshe edhe si i nxehti afrikan me temperatura deri në 43 gradë Celsius, po i vjen fundi. Këtë të djelë temperaturat kanë filluar të bien dhe javën në vijim vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme dhe pak më të freskët. […]

Categories
Uncategorized

Prek kryesisht njerëzit nga 11 deri në 45 vjeç: 5 nga trajtimet duke filluar nga uji i detit me kastravec

Psoriaza (psoriasis) është një sëmundje që shfaqet në lëkurë në formën e pllakave të skuqura të ngritura (pllakat psoriatike). Kjo sëmundje prek kryesisht njerëzit nga 11 deri në 45 vjeç. Mund të zhvillohet në çdo pjesë të trupit, kryesisht në gjunjë, në skalpin e kokës, duar, brryla dhe rrëzë pjesës së mbrapme të qafës. Përveç […]

Categories
Uncategorized

Nje shenim per vitaminen D nga Blerina Bomaj

Një shënim për vitaminën D nga Blerina Bombaj : Për shumicën e njerëzve, mënyra më e mirë për të marrë mjaftueshëm vitaminë D është marrja e një suplementi sepse është e vështirë të merret mjaftueshëm përmes ushqimit. Edhe pse disa ushqime janë të pasura me vitaminë D, pak ushqime e përmbajnë atë në mënyrë natyrale. […]

Categories
Uncategorized

Nga kapslleku e deri tek gjumi: Ja 5 arsyet perse Kajsite duhet qe ti beni pjese te dietes suaj

Kajsitë janë antioksidantë, multivitamina dhe shumë të mira për shëndetin. Kjo është arsyeja pse duhet të hani shumë prej tyre. Në stinën mes fundit të pranverës dhe fillimit të verës, janë një frut që, i konsumuar rregullisht më shumë se të tjerët, është i mirë për mirëqenien dhe shëndetin. Me fuqi super antioksiduese, kajsitë ofrojnë […]

Categories
Uncategorized

Terhiqet i nxehti afrikan, meteorologu jep lajmin e mire per ditet ne vijim

Hakil Osmani: Orët e pasdites të sjellin zhvillime të përkohshme të vranësirave duke bërë që të kemi prezente rrebeshet afatshkurtra të shiut në gjysmën lindore të territorit shqiptare. Duke përfshirë këtu pothuajse të gjitha shtrirjen Lindore, por gjithashtu edhe një pjesë të qyteteve të zonës së ulët, duke përfshirë këtu edhe kryeqytetin. Ditën e shtunë […]

Categories
Uncategorized

Mjekja e njohur tregon arsyen perse nuk duhet ta lani fytyren ne mengjes

Kur bëhet fjalë për kujdesin ndaj vetes, pyetjet më të shumta janë në lidhje me rutinën e bukurisë e cila na ofron një lëkurë të pastër dhe të ndritshme. Çfarë na është thënë gjithmonë nga prindërit dhe dermatologët është se larja e fytyrës në mëngjes dhe në mbrëmje janë dy procese jashtëzakonisht të rëndësishme. Ndonëse […]

Categories
Uncategorized

Shkaktojne apo jo leucemi? Mjeku Alimehmeti flet per akulloret te cilat para 2 ditesh

Kreu i Kontrollit të Lartë të Shtetit (KLSH), Arben Shehu, zbuloi 2 ditë më parë se në Shqipëri janë tregtuar akullore të kontaminuara me Oksid Etileni që shkaktojnë kancer, leucemi dhe ndikojnë në aftësinë riprodhuese tek meshkujt. Shehu zbuloi se janë konsumuar 13.2 tonë akullore me oksid etileni, teksa produktet janë shitur kryesisht në: Tiranë, […]

Categories
Uncategorized

Keto jane 10 perfitimet qe merrni nese pini çaj hithre, duke filluar nga kolesteroli

Si të bëni çaj hithër duke përdorur gjethe të freskëta: Në një tenxhere të vogël hidhni 1 filxhan gjethe hithre dhe 2 gota ujë. Shtoni më shumë ujë nëse preferoni një çaj më të dobët. Lëreni të vlojë dhe më pas hiqeni nga zjarri. Lërini gjethet të qëndrojnë për rreth 5 minuta. Hidheni në një […]