Pa harxhuar para me detergjentë të shtrenjtë: Pastronì sobën me këto 2 përbërës që gjenden në shtëpìnë tuaj

Nëse ushqimi bie në fund të furrës dhe di gjet, mos u brengosni. Ne në fakt kemi gjetur një metodë natyrale për ta pastruar atë dhe për ta bërë të duket si e re përsëri.

Çfarë ju duhet?

Lëngu i një limoni

4 lugë çaji sodë bikarbonati

100ml uthull

1 lugë gjelle shampon për enë

Një litër ujë

Në një enë, përzieni lëngun e limonit, sodën, uthullën, shamponin dhe ujin. Vendoseni përzierjen në furrë dhe lëreni të veprojë për 15/20 minuta. Më pas, pastrojeni me ujë të ngrohtë dhe çfarëdo njolle që ka mbetur në furrë nga ushqimi, do të largohet lehtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *