Nuk do te jete me pjese e ekìpìt: Xhaka ka 2 fjale per te thene

Taulant Xhaka, ka vendosur t’i jap fund karrierës në Kombëtaren Shqiptare. Lajmin, futbollisti e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale.

Në postim Xhaka thotë se ky ishte vendimi më i vështirë për të, por është koha që t’i japë mundësi brezit të ri.

Ai u shpreh shumë krenar që veshi fanellën kuqezi dhe se ishte një ëndërr e bërë realitet.

Ndër të tjera Xhaka falënderon të gjithë trajnerët me të cilët ka punuar, FSHF-në si dhe të gjithë dashamirësit e futbollit.

“Të nderuar tifozë , futbollistë, dashamirës të futbollit, e nderuara Kombëtare shqiptare, krenari e gjakut tim. Dita që u vesha kuqezi ka qenë dhe mbetet dita dhe kujtimi im më i bukur i jetës time. Kam qenë dhe jam shumë krenar që u bë e mundur , që unë të vishesha kuqezi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *