Vetëm gjysëm gotë të këtìj lëngu: Pìjenì para se të flìnì ose në mëngjes esëll, trajton kapsllëkun më së mìrì

Frutat e thata janë një alternativë e shkëlqyer për ëmbëlsirat.

Është po aq i ëmbël, dhe në të njëjtën kohë japin shumë vitamina, minerale dhe fibra.

Sigurisht, nuk duhet ta teproni me to, sepse janë të dëmshme dhe yndyrore kur konsumohen në sasi më të mëdha.

Nëse për ndonjë arsye nuk ju pëlqejnë frutat e thata, sigurohuni që të provoni këtë metodë përdorimi.

Merrni frutat tuaja të preferuara të thata, të tilla si kajsitë, kumbullat, rrushin e thatë dhe hurmat dhe vendosini në sherpas.

Më pas hidhni ujë të vluar dhe lëreni të mbuluar për 20-30 minuta, shkruan albeu.com.

Nëse dëshironi, mund t’i vendosni në ujë të ftohtë dhe t’i zieni.

Dhe për çfarë? Si rezultat, fruti do të bëhet më i butë dhe më i shijshëm.

Ne gjithashtu do të kënaqemi me to më shpejt. Është e rëndësishme që ngrënia e frutave të thata në këtë formë të zvogëlojë rrezikun e problemeve me tretjen. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për njerëzit me stomak të ndjeshëm, të cilët janë të prirur për kapsllëk dhe fryrje.

Thithja e frutave të thata në ujë të valë nuk është asgjë e re. Është një ilaç i shkëlqyer për kapsllëkun. Ajo funksionon në mënyrë efektive, por butësisht. Mjafton të pini gjysmë gote me një lëng të tillë të ngrohtë në mbrëmje para se të shkoni në shtrat ose në mëngjes me stomakun bosh. Nuk duhet të prisni gjatë për efektet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *