Meteorlogìa jep lajmìn e mìre: Kur prìtet te “trokas” PRANVERA ne vendìn tone

Dita e sotme dhe e nesërme pritet të jetë me masa të ftohta polare, ku minimalet do të jenë -5 deri në -6 gradë dhe maskimalet deri në 12 gradë.

E diela pritet të ketë kthjellime dhe vranësira, të cilat do të bëhen më të dukshme gjatë pjesës së dytë të ditës, ku priten reshje shiu në zonat veriore dhe verilindore, por edhe në ato qëndrore.

“Temperaturat e larta, tipike të pranverës, do i presim vetëm në javën e ardhshme”, është shprehur meterologia Lajda Porja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *