Largon ìnfeksìonet: Mjaft ta lìnì per vetem 20 mìnuta dhe ju ne fund do te shìkonì se sì perzìerja do t’ìu

Infeksioni kërpudhor i thonjve është një problem se rioz dhe duhet të trajtohet në kohën e duhur për të shmangur përke qësimin.

Ekziston një ilaç natyral për këtë gjendje nga mjekësia popullore, dhe përgatitet nga dy përbërës që janë të pranishëm në pothuajse çdo familje.

Shafran i Indisë ka një efekt të fortë antiseptik dhe parandalon zhvillimin dhe përhapjen e kërpudhave që vendosen më së shumti në thonjtë e këmbëve. Në kombinim me lëng limoni, mund të përgatisni një pastë që do të shkatërrojë kërpudhat.

Përveç kësaj, ushqen kutikulat dhe thonjtë, kështu që falë acidit citrik, eleminon në mënyrë efektive njollat e verdha nga thonjtë. Ja se si ta përgatisni këtë ilaç natyral: Përbërësit: 1 lugë gjelle pluhur shafran i Indisë, 2-3 lugë lëng limoni të shtry dhur fllad.

Procedura: Perzijini mirë derisa të merrni një pastë uniforme të butë. Vendosni përzierjen e përgatitur në zonën e prekur (larë më parë) dhe lëreni të veprojë për 20 minuta.

Më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Përsëriteni procedurën çdo ditë, një ose dy herë, derisa shenjat të qetësohen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *