Nusja e Ermalìt ì ben dedìkìmìn prekes per dìtelìndje Sabrì Fejzullahut: Mos harronì te merrnì nìperìt dhe mbesat

Këngëtari Sabri Fejzullahu ka festuar ditën e djeshme 75-vjetorin. Mes shumë urimeve të përzemërta në sy ka rënë ai i nuses së djalit të tij Ermalit.

Arjana Fejzullahu, e cila në intervista por edhe postime të mëparshme ka treguar se sa raport të mirë ka me vjehrrit e saj i shpreh dashurinë si një vajzë.

“Babush urime ditëlindjen! Të uroj lumturi, dashuri dhe shëndet të plot. Faleminderit për frymëzimin që na jep çdo ditë,”-shkruan Ariana, teksa e kujton Sabriun dhe Nerën për detyrat e gjyshërve:

“Mos harroni të merrni nipërit dhe mbesat për fundjavë”. Kujtojmë se Ariana dhe Ermali janë prindër të tre vajzave dhe një djali e kanë treguar më herët se nuk do e lënë djalin e tyre pa një vëlla.

Ditën e djeshme në sy ka rënë edhe urimi i Nera Fejzullahut, e cila i dedikon këto fjalë emocionuese bashkëshortit të saj: “Ti je gjysma ime më e mirë. Ti që mu gjende pranë në ditët më të vështira të jetës sime.

Ti që kurrë nuk më the e ke gabim. Ti që pa ty nuk do të kishte vlerë qënia ime. Gëzuar ditëlindjen zemra ime. Faleminderit që ekziston!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *