Zìejìnì gjethet e kësaj bìme dhe hìdhenì lëngun në lavatrìçe, arsyeja është e thjeshtë

Nëse jeni në raftin e detergjenteve në supermarket, e dini që është e vështirë të zgjidhni. Midis aromave të ndryshme dhe paketimit shumëngjyrësh, është e vështirë të kuptosh se cili vërtet është më i miri.

Hedera për fat të keq ende mund të konsiderohet si një bimë helmuese. Në larje, megjithatë, ka veti pastruese që e bëjnë atë një detergjent efektiv pa helmuar asgjë dhe askënd! Miqtë e mjedisit do të jenë të lumtur të mësojnë se ekziston një alternativë natyrore.

Përgatitja:

Merrni një grusht nga bima dhe pritini në copa të vogla. Futini në tenxhere dhe në to shtoni një lugë çaji sodë buke. Shtoni 1.5 Litër ujë të valuar dhe përziejeni mirë për pak minuta.

Më pas lërëni të ftohet dhe kullojeni në një enë ku e keni më praktike për përdorim.

Në çdo larje të rrobave, shtoni në lavariçe një tapë prej kësaj përgatitjeje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *