Keto ìshìn 3 ushqìmet e preferuara te prìnceshe Dìanes, te cìlat nuk ì shtonìn asaj asnjë gram

Princesha Diana e mbajti trupin në gjendje të shkëlqyer! Peshorja e saj nuk shkoi kurrë në numër, por ajo sakrifikoi shumë për të pasi hante vazhdimisht tre ushqime specifike. Ish- kuzhinieri që i shërbeu familjes mbretërore të Anglisë për gati dy dekada, Darren McGrady, i zbulon të gjitha.

Çfarë ka ngrënë dhe çfarë nuk ka ngrënë princesha Diana.

Ajo ishte veçanërisht e dhënë pas specave të pjekur dhe hante mish vetëm kur kishte mysafirë. Kjo ndodhi, për shembull, kur Clint Eastwood erdhi si mysafir dhe donte të hante qengjin e pjekur. Pjesën tjetër të kohës, dieta e saj përbëhej nga patate të ziera me vezë dhe pulë të zier.

”Ajo ngrihej herët dhe mëngjesi i saj përbëhej nga gjysmë grejpfruti, një gotë lëng limoni dhe një filxhan kafe. Në vaktet e saj zgjedhja e saj e parë ishte pula e pjekur. Ajo kurrë nuk hante mish të kuq, ndoshta në një tryezë zyrtare.

Natën ajo u tërhoq në dhomën e saj të gjumit në orën 18.00-19.00. Nëse fëmijët nuk ishin në shtëpi, ajo hante ose në kuzhinë ose para televizorit.

Por kur kishte mysafirë ose kishin ardhur fëmijët nga konvikti, atëherë zgjidhte dhomën e ngrënies për 10 persona”.

Ai shton: ”Ajo kishte një dobësi për salcën e domates dhe kur i shpjegova se ishte një opsion tjetër, ajo më kërkoi të modifikoja recetën.

Pra, i zëvendësova elementët yndyrorë, por pa humbur shijen! Ky “ndryshim” është diçka që ka ndodhur shpesh: për shembull, në ftesat e saj, të tjerët hanin versionin e shëndoshë të një pjate, ndërsa ajo hante atë më të lehtë, por ajo kurrë nuk e zbuloi këtë truk të shijshëm që e mbante të dobët”./albeu.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *