Edhe vaji i ullirit dhe soda e bukes gjendet lehtesisht ne kuzhinen tuaj: Perdorini per kete trajtim fytyre qe ben te mundur

Dëshironi të eleminoni përfundimsisht prezencen e akneve në fytyren tuaj me një formulë ma gjikë?

Atëherë, jemi të gëzuar t’ju themi që kjo formulë magjike ekziston, dhe përgjigja është tek produktet natyral.

Këtë recetë mund t’a përgatisni me përbërësit që keni në shpi sepse është fare e thjeshtë.

Nese nuk e keni provuar asnjehere eshte koha qe ta beni menjehere pasi efeket pas maskes jane super.

Perberesit qe u nevojiten per kete recete:  Sodë buke. Vaj ulliri.

Përgatitja; Merrni pak sodë dhe vaj ulliri, vendosni në shuplaken e dorës dhe përzieni mirë pastaj filloni duke e vendosur në fytyrë në forma rrumbullake.

Masazhoni butësisht fytyren me bulëzat e gishtaveper 2 minuta 5 minuta. Shperlani fytyren me ujë të vakët dhe fshijeni me peshqir të butë.

Me pas vendosni kremin hidratues i cili eshte specifik per lekuren tuaj. Mos harroni te perdorni mbrojtes ndaj diellit sepse keto rreze ndonese nuk jane shume te nxehta jane te demshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.