Përsërìtenì procesìn për 5 dìtë, mjafton ta pìnì çdo mengjes me stomak boshe kete pìje e cìla do t’ju largoj

Kjo pije është e lehtë për t’u përgatitur dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore. Ja se si ta përgatisim atë: Përbërësit: Nje gjysme gote uje, Një lugë gjelle me xhel Aloe të freskët, Një lugë gjelle xhenxhefil, Një lugë gjelle lëng limoni, Një gru sht majdanoz, 1 kastravec mesatar.

Udhëzime :

Përgatitja është e thjeshtë – vetëm vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe pijeni kete ilaç çdo mëngjes në stomak bosh. Përsëriteni procesin për 5 ditë dhe rezultatet do t’ju pelqejne me shume se sa ju e kishit menduar.

Pervec kesaj pijeje te efektshme, duhet te merrni dhe disa hapa te rendesishem per humbjen e peshes. Fjetja e mirë është një hap i rëndësishëm , prandaj sigurohuni që të beni 6-8 orë gjumë gjatë natës.

Ushtrimi është gjithashtu i rëndësishëm,beni 30 min ushtrime 3-5 herë në javë dhe do të shikoni rezultatet shumë shpejt.

Hani fruta dhe perime të freskëta në mënyrë që të rritni metabolizmin tuaj dhe ta mbani trupin si duhet. Së fundmi, hidratimi është shumë i rëndësishem, kështu që pini 6-10 gota ujë çdo ditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *