Cila ishte arsyeja e largimit nga Tv Klan? Arian Cani tregon ofertat qe ka pasur

“Fillon diku shumë shpejt”-kështu u shpreh Arian Çani për rikthimin e tij në ekran, me emisionin e tij “Zonë e Lirë”, duke mos dhënë asnjë detaj më shumë. Gjatë një interviste në “Natë me Aulonën”, gazetari foli për largimin e tij nga “Tv Klan”, ku prej vitesh kishte emisionin e tij çdo të premte. Teksa […]

Keto jane disa nga çajrat qe prinderit duhet ti kene per femijet e tyre ne shtepi sipas Ylli Merjes

Mjeku popullor ka sjellë këshilla tepër të vlefshme për çajrat dhe bimët që ndihmojnë në sëm undje të ndryshme që prekin fëmijët. Ai tregoi për disa nga sëm undjet që preken më shpesh fëmijët dhe kurimin që vjen prej bimëve medicinale. Në moshë të vogël fëmijët vuajnë zakonisht nga fryerjet e barkut dhe zorrëve dhe […]

Lavatriçja nuk e zbraz ujin ose nuk merr ujë? Duhet ta dini pasi kjo mund të jetë për shkak të një filtri i cili mund te jete

Në rast se lavatriçja nuk e zbraz ujin ose nuk merr ujë, kjo mund të jetë për shkak të një filtri të bll okuar ose zorrës së përdredhur. Udhëzimet e mëposhtme janë një orientues i mirë për zgjidhjen e disa prej problemeve më të zakonshme në lidhje me çështjet e zbrazjes ose të furnizimit me […]

Sipas meteorologes se njohur, si pritet te jete gjysma e pare e muajit Dhjetor dhe kur pritet te fillojne rreshjet

Dita e sotme do të jetë kryesisht me vranësira dhe prezence të pakta të shiut. Reshjet do të jenë të herë pas hershme por me sasi të pakta në territor. Këto reshej kanë nisur që në orët e natës në skajin jugor dhe në jug-lindje. Edhe në zonat qëndrore do të ketë momente të shkurtra […]

Feston diten e saj te lindjes, ja vjeç mbush sot dhe si duket aktorja e njohur Elvira Diamanti

Aktorja e famshme do të mbahet mend sidomos për interpretimin e magjishëm të “Marigosë” përkrah Robert Ndrenikës dhe Hajrie Rondos në filmin “Përallë nga e kaluara”. Po flasim për aktoren Elvira Diamanti. Aktorja ka lindur me 30 nëntor të vitit 1962 dhe sot feston ditëlindjen e 60. Por në rastin e saj merr kuptim shprehja […]

Profile të reja aktorësh siç kanë qenë Kadri Roshi, Tinka Kurti, Margarita Xhepa, Sandër Prosi? Londo tregon historinë e rritjes së aktorëve përgjatë

Kiço Londo, drejtuesi që iu dha fizionomi dy teatrove të reja në Tiranë, Teatrit të Metropolit, që u themelua në vitin 2005 dhe Teatrit Eksperimental “Kujtim Spahivogli” të themeluar 10 vjet më parë, për gati 20 vjet të karrierës së tij ia ka kushtuar punës me aktorët e rinj. Duke e konceptuar skenën si një […]

Sipas eksperteve ja se sa feta buke duhet qe te konsumoni ne baze te moshes qe ju keni, pasi kjo ndikon

Të dhënat e Eurostat tregojnë se shpenzimet e shqiptarëve për bukë dhe drithëra janë shumë të larta në raport me të ardhurat e tyre. Sipas këtyre të dhënave, këto shpenzime janë më të larta krahasuar me vende të tjera të Evropës. Buka është kryesore për çdo njeri në këtë vend, aq më tepër kur në […]

Vetem 2 kivi në ditë, përmirësojnë në mënyrë të ndjeshme funksionin tretës dhe mbi të gjitha

Përmbajnë vitaminë C, ndihmojnë metabolizmin dhe tretjen. Kivi dhe dobitë e tij janë vënë në qendër të International Symposium on Kiwifruit and Health, takim i rëndësishëm që mbahet në Tauranga, të Zelandës së Re dhe i promovuar nga Riddet Institute. Për herë të parë, rreth 200 ekspertë të ushqimit nga e gjithë bota u mblodhën […]

Kjo eshte dhe lidhja midis moshes 60 vjeçe dhe kesaj diete te njohur, ku mjekja Albana Daka do t’ju rekomandonte personave

Dieta mesdhetare është një strategji efektive per te zvogeluar infla ma cionin kro nik tek te moshuarit. Popullsia globale po plaket: midis vitit 2000 dhe 2050, përqindja e popullsisë së botës me moshë 60 vjeç e lart do të jetë dyfishuar nga rreth 11% në 22%. Numri i njerëzve të moshës 80 vjeç ose më […]

Keto jane 4 ushqimet më të shijshme tradicionale të Ballkanit, duke filluar nga fasulja

Vendet e Ballkanit Perëndimor kanë një kulinari të pasur e cila vlerësohet nga turistët anë e mbanë globit. Vizitorët e huaj thonë se janë të impresionuar jo vetëm nga njerëzit shumë miqësorë të Ballkanit, natyra, kultura, tradita dhe veçanërisht ushqimet e shijshme. Ushqimet e vendeve të Ballkanit përshkruhen si shumë të shijshëm dhe të shëndetshëm […]