Plot 2 gezìme ne nje dìte, Mìrush Kabashì uron Lolen me fjalet me te bukura

Mirush Kabashi është mjeshtri i madh i filmit dhe teatrit me shumë interpretime brilante që kanë marr duartrokitje publiku dhe kanë ndezur emocione.

Aktor i orëve të para të filmit shqiptar dhe artist i kalibrit të madh , edhe pse në pension ai vazhdojnë jetë aktiv në publik, por sa i takon jetës private gjithmonë ka ditur të ruajë një profil të ulët publik.

Por së fundmi aktori ka bërë një urim për bashkëshorten e tij. Ajo ka festuar ditëlindjen dhe në të njëjtën ditë çifti ka festuar 35 vjetorin e martesës.

“Dy gëzime në një ditë!

Ditëlindja jote: Edhe 100 vite të tjera e dashur Lola!

Dhe 35 vjetori i martesës sonë:

Jetofshim e gëzofshim së bashku… e pse jo… edhe, Martesën e Arte 50 vjetorin! , shkruan artisti krah fotos ku i ka dhuruar një buqetë të madhe bashkëshorte së tij, Lola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *