Lengu ì cìlì do t’ju ndìhmojë në rregullìmìn e funksìonìmìt të tìroìdes tuaj dhe do të përshpejtojë metabolìzmìn

Hipotiroidizmi është një gjendje në të cilën gjendra tiroide nuk prodhon mjaftueshëm hor mone. Hor monet e tiroides janë përgjegjëse për metabolizmin, djegien e yndyrës dhe karbohidrateve. Ato rregullojnë frymëmarrjen, nivelet e kolesterolit, funskionet e zemrës, temperaturën e trupit, etj.

Hipotiroidizmi mund të shkaktojë probleme se rioze shëndetësore si obe ziteti, çrregullime të zemrës, infe rtilitet dhe dhi mbje të ko ckave.

Shenjat më të zakonshme të hipotiroidizmit përfshijnë: Dhi mbje muskulore, Kapsllëk, Shtim në peshë, Lodhje, Rënie flokësh, Lëkurë të thatë, Depr esion, Dobësi.

Kështu, për të parandaluar të gjitha këto shenja dhe ke qfunksionimin e tiroides, duhet të provoni këtë trajtim të dobishëm. Funksionon për mrekulli.

Përbërësit: 2 gota ujë, ¼ lugë çaji lëng limoni, ¼ lugë çaji xhenxhefil i tharë, 1 filxhan lëng boronice, ¾ lugë gjelle lëng portokalli, ¼ lugë çaji arrëmyshk, ½ lugë çaji kanellë.

Përgatitja: Vloni fillimisht ujin në një enë mesatare. Shtoni lëngun e boronicës, kanellën, xhenxhefilin, arrëmyshkun dhe përziejini mirë. Lërini të ziejnë për 20 minta. Më pas hidhni lëngun e portokallit dhe limonit. Pijeni përzierjen menjëherë.

Ky lëng i fuqishëm do t’ju ndihmojë në rregullimin e funksionimit të tiroides tuaj dhe do të përshpejtojë metabolizmin. Ajo do të përmirësojë sistemin tuaj të tretjes dhe do t’ju ndihmojë të humbni disa kile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *