Categories
Aktualiet

Cdo grua dhe vajzë duhet të marrë çdo ditë keto vitamina për një funksion më të mirë të organizmit

Gratë dhe vajzat duhet të tregojnë kujdes për ushqyesit e nevojshëm në çdo fazë të jetës së tyre. Nevojat për vitamina dhe minerale varen pikërisht nga këto faza të ndryshme të jetës. Këto nevoja për vitamina dhe minerale fillojnë që në rini e gjatë gjithë jetës, pra para dhe pas menopauzës. Në këtë artikull të […]

Categories
Aktualiet

Qytetari i ben kerkesen e pazakonte tek Bashkim Hoxha: Albin Kurti deri nesër në orën 12 duhet të japi

Vazhdojnë tensionet mes Kosovës dhe Serbisë prej tre ditësh. Gjithçka nisi pasi policia e Kosovës bastisi zonat e dominuara nga serbët në veri të vendit dhe konfiskoi ndërtesat e komunave lokale. Ka pasur përleshje të dhunshme ndërmjet policisë së Kosovës dhe paqeruajtësve të udhëhequr nga NATO-ja në njërën anë dhe serbëve vendas nga ana tjetër, […]

Categories
Aktualiet

Patate me kofsha pule : Receta qe do t’ju zbukuroj fundjaven, mos harroni keto 2 perberes

Kjo recetë u përgatit nga Maison de goût Përbërësit: patate të vogla, kofsha pule, ullinj, trumzë, hudhër pluhur, shafran, kripë, piper, vaj ulliri, pak limon dhe gjalpë. (hudhra me shafranin do ti jap shije teper te vecante) Përgatitja: Në një tigan të madh dhe të thellë, shtojmë gjalpë dhe pak vaj ulliri. Vendosim kofshat e […]

Categories
Aktualiet

Dita e premte do te vij me surpriza per motin sipas meteorologes se njohur, ndersa 10 diteshi i pare i muajit Qershor

Moti i paqëndrueshëm do të na shoqërojë përgjatë gjithë javës. Sinoptikanët parashikojnë që paraditet të jetë me diell ndërsa në drekë të ketë reshje, herë pas here edhe në formën e shtrëngatave. “Reshjet janë kryesisht të fokusuara në zonat malore, në verilindje e qendër të vendit, ku nuk mungojnë rrebeshe herë pas here apo breshëri […]

Categories
Aktualiet

Sot behen plot 4 vite pa aktorin e njohur te humorit Shqiptar, Muhamet Liko

Sot bëhen 4 vite pa akotrin e madh të humorit shqiptarë. Mbante titullin e Mjeshtrit të madh. Muhamet Liko, ishte një ndër humoristët më të talentuar të estradës shqiptare. Për rreth 41 vite, Liko nuk ishte thjesht një figurë e ekranit, por një njeri tepër i dashur për publikun. Duke mos mundur të fitonte betejën […]

Categories
Aktualiet

U zgjat boja me pak se 2 jave? Keto jane 3 gabimet qe beni zakonisht

Flokët e lyer, ndryshe nga flokët natyralë, kërkojnë më shumë kujdes dhe trajtim, sepse pas lyerjes nuk janë më në gjendjen e mëparshme, bëhen më të ashpër, këputen më lehtë dhe humbasin shkëlqimin e dikurshëm. Megjithatë ju mund ta merrni situatën në kontroll duke shmangur gabimet mëposhtme. 1.MOS I LYENI TEK NJË NJERI JO PROFESIONIST: […]

Categories
Aktualiet

Paraditja me diell, e pasditja me shi: Ja deri ne cilen date do te jete keshtu moti sipas meteorologes

Lajda Porja nga metoalb është shprehur se dhe këtë javë moti do të jetë i njëjtë më javën që kaloi. E ftuar në emisionin ‘Good Morning Albanians’ në Euronews Albania, ajo theksoi se paradite do të ketë diell, ndërsa herë pas here do të ketë vranësira, duke sjellë e reshje. Sipas saj ditën e enjte […]

Categories
Aktualiet

Flora dhe Avniu kanë depozituar ne llogarine bankare kursimet e 30 viteve punë: I biri mohon t’i ketë marrë

Këtë javë u përballën në gjyq Avniu dhe djali i tij Eranieo. Të pranishëm në publikun e programit “E Diela Shqiptare” ishin edhe bashkëshortja Flora dhe nipi i saj Jurgeni. Shkak i kësaj përballjeje në “Shihemi në gjyq” u bë llogaria bankare në të cilën Flora dhe Avniu kanë depozituar kursimet e 30 viteve punë. […]

Categories
Aktualiet

Para se te beni planet e fundjaves, hidhini nje sy parashikimit te meteorologes Lajda Porja

Të gjithë ata që duan të kalojnë fundjavën në bregdet, do të kenë mundësi t’i shijojnë rrezet e diellit paraditet e të shtunës dhe të dielës deri nga ora 14:00. Pasditet e fundjavës pritet të sjellin vranësira dhe reshje të pakëta shiu. Sinoptikanja Lajda Porja nga “MeteoAlb” thotë se nuk do të kemi një gjendje […]

Categories
Aktualiet

Pa perdorur kremin mbrojtes: Ylli Merja tregon arsyen perse duhet te dilni ne diell per 20 minuta

Mjeku Ylli Merja, i ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, tha se nëse dilni për 20 minuta në diell nuk është e nevojshme që të vendosni krem mbrojtës. Më tej ai theksoi se njeriu ka nevojë që të marrë rreze dielli. “Nuk është e nevojshme që të vësh një mbrojtës, kur ti […]