Categories
Aktualiet

Pajisjet dhe enet e kuzhines mund ti ktheni sikur te ishin te reja me kete metode e cila do t’ju bej

Enët e gatimit mund të errësohen ose të ndryshken me kalimin e kohës. Kështu, ne në Pergatit.com sot kemi vendosur t’ju tregojmë se si mund t’i pastroni me një metodë natyrale dhe të shëndetshme.

E gjitha çfarë ju duhet është: Kripë limoni (limontoz), Sodë bikarbonati, Uthull, Ujë të nxehtë.

Udhëzimet:

Në një tenxhere të madhe, shtoni një gru sht kripë limoni. Më pas shtoni dy lugë gjelle sodë bikarbonati dhe më pas një gotë uthull.

Lëreni të qëndrojnë pak që të hiqet shkuma që krijohet dhe më pas shtoni ujin e nxehtë dhe lëreni të pushojë për 15 minuta. Lani, fërkoni dhe thani. Do të shkëlqejnë si të reja!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *