Categories
Aktualiet

Pijeni per 7 dite me rradhe : Lengu i cili do t’iu bej te harroni yndyren e barkut

Pesha e tepërt mund të shkaktojë një numër problemesh mjekësore dhe sipas informacioneve të fundit nga Organizata Botërore e Shëndetësisë rrit rrezikun për zhvillimin e sëmundjeve kronike si diabeti dhe hipertensioni.

Lajm i keq është se gjithnjë e më shumë njerëz po luftojnë këtë problem dhe përballen me pasoja të tmerrshme.

Statistikat tregojnë se mbi 2 miliardë njerëz në mbarë globin vuajnë nga obeziteti, që është pothuajse 30% e gjithë popullsisë globale – një problem që përbën të paktën 5% të vdekjeve në planet.

Unik Portal ju propozon një lëng që vetëm për 7 ditë do t’ju bëj të harroni yndyrën e barkut.

Njerëzit që vuajnë nga kjo gjendje zakonisht fillojnë disa dieta të rrepta ose iu nënshtrohen ndërhyrjeve kirurgjikale.

Dëshpërimi nuk duhet t’ju detyrojë të bëni diçka kaq drastike, por ndoshta nuk keni gjetur një qasje më të mirë. Provoni diçka më të natyrshme dhe me efekte të mrekullueshme .

Së pari, ju duhet t’i kushtoni vëmendje asaj që hani nëse dëshironi të hiqni peshën e tepërt dhe të merrni formë.

Ju duhet të hani shëndetshëm, të pini më shumë ujë, dhe të eliminoni plotësisht ëmbëlsirat dhe sheqernat. Nëse doni të jeni të suksesshëm ju duhet të jeni të përkushtuar për kauzën tuaj!

Përveç adoptimit të një mënyre jetese të shëndetshme, gjithashtu mund të provoni këtë recetë të mahnitshme të yndyrës që do të stimulojë humbjen e peshës dhe t’ju ndihmojë të arrini qëllimin tuaj më shpejt.

Pija që ju propozojmë përfshinë një trangull, tre copa ananas, selino dhe një filxhan majdanoz.

Lani të gjitha dhe hidhni në blender dhe përzieni derisa të krijohet një masë homogjene.

Pini këtë pije në stomak bosh në mëngjes. Mos shtoni sheqer ose ëmbëlsues të tjerë artificial. Pijeni në intervalin kohor prej 15 minutave pasi ta keni përgatitur.

Rezultatet do të jenë të dukshme në 7 ditët e para dhe ju do të habiteni me ndryshimet që do të pësoj trupi i juaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *