Ja kur pritet te largohen rreshjet e shiut dhe kthjellimi i temperaturave, duke filluar nga e premtja e deri

Java ka nisur me vranësira dhe shira të dobët që në orët e para të mëngjesit, kryesisht në zonat qëndrore dhe jugore. Me vranësira të dendura dhe shira kanë qenë zonat veriore. Dita e martë do të sjellë ndërprerje të reshjeve për t`u rikthyer ditën e enjte sërish në sasi të pakta.

Sipas MeteoAlb, duke filluar nga e premtja, përfshirë fundjavën, do të ketë rikthehet moti i kthjellët.

Temperaturat e ajrit sot janë relativisht në ulëta. Në zonat e thella shkojnë deri në 2-3 gradë. Ato maksimalet jo më shumë se 22 gradë. Që nga dita e mërkurë dhe deri në fundjavë, do të kemi rënie të lehtë të temperaturave, duke bërë që maksimalja në rang territory të mos e kapërcejë vlerën e 19 gradëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.