Kìshte vìte qe po vuante: Pasì provoì kete perberje per 12 muajt e vìtìt nuk patì me probleme me

Crystal Davis donte të provonte përfitimet e ujit me mjaltë dhe limon, ndaj ndërmori një sfidë 12 mujore. Kjo pije u shndërrua në të preferuarën e saj.

Pas 1 viti, këto ishin gjërat kryesore që ajo vuri re:

Gjatë 12 muajve ajo nuk u sëm ur kurrë me grip dhe nuk vuri re ndonjë shqetësim serioz në shëndet. Kishte ditë kur ndjehej paksa e dobët, me pak energji ose me dhi mbje koke të lehta.

Ajo e përshkroi këtë gjë si diçka shumë të habitshme, pasi më parë vuante nga gripi, rrufa dhe ale. rgjitë.

Mjalti dhe limoni zëvendësuan nevojën e saj për kafeinë dhe ajo zgjohej me energji të mëdha në mëngjes. Kristali paraqiti pijen e saj tek anëtarët e tjerë të familjes dhe gjithashtu ata patën përvojë pozitive dhe iu reduktuan sëm. undjet vi rale.

Disa nga përfitimet e ujit me mjaltë dhe limon

Kjo pije hidraton dhe pastron sistemin e tretjes. Gjithashtu parandalon kapsllëkun dhe ndihmon në parandalimin e inf. eksioneve të traktit urinar. Ushqen mëlçinë tuaj dhe ndihmon me detoksin e trupit, bën lëkurën të shkëlqejë dhe ju siguron vlera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *