E kenì provuar ndonjehere te fusnì kete produkt ne lavatrìçe? Po perdoret nga te gjìtha zonjat e shtepìse

Sigurisht që nuk ka asgjë më të keqe se njollat ​​nga vera apo ushqimi në këmishën tuaj të bardhë. Për t’i bërë gjërat edhe më keq, është e vështirë t’i heqësh këto njolla edhe me produktet më të shtrenjta.

Pra, çfarë mund të bëni për këtë?

Sot do t’ju tregojmë disa truke të thjeshta që do të pastrojnë lehtësisht njollat ​​dhe do t’i bëjnë përsëri rrobat tuaja të bardha si perde.

Asnjë agjent blerës që është plot me kimikate nuk është aq efektiv kundër njollave dhe ato janë të shtrenjta. Por, mos u shqetësoni më, më poshtë do t’ju tregojmë truket që do t’ju pastrojnë lehtësisht dhe me efikasitet rrobat.

Pasi t’i provoni, nuk do t’ju duhet më të shqetësoheni për njollat ​​në rrobat tuaja.

Thjesht ndiqni këto udhëzime:

Sodë

Thithni rrobat në një përzierje prej 4 litrash ujë dhe një gote sodë buke dhe për pak minuta do të vini re se si i kthehet ngjyra natyrale rrobave.

Uthull dhe limon

Kjo është një tjetër përzierje fenomenale për njollat ​​në rroba – thjesht përzieni lëngun e limonit dhe uthullën me detergjentin dhe lani rrobat në mënyrën e zakonshme. Edhe pse aroma e kësaj përzierjeje është pak më e fortë, ajo do të largojë shpejt njollat.

Aspirina

Thërrmoni 6 aspirina dhe shtoni në një tas me ujë, më pas zhytni rrobat në përzierje për 30 minuta. Lajini ato si zakonisht në fund dhe njolla do të zhduket.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *