“Kjo është për të vënë duart në kokë”, Ngjela e konsideron turp kombëtar nëse kandidati i Berishës arrin të fitojë në

Avokat Spartak Ngjela komentoi mbrëmjen e djeshme zgjedhjet e pjesshme vendore që u mbajtën në 6 bashki të vendit. Sipas Ngjelës, Rama dhe Berisha e futën ‘në kurth’ Bashën në bashkinë e Durrësit.

Ngjela e konsideron turp kombëtar në qoftë se kandidati i Berishës arrin të fitojë në Bashkinë e Shkodrës.

Pyetje: A mund të pritet një dorëheqje nga Basha, ose të paktën një retorikë pranuese e rezultatit të zgjedhjeve?

Ngjela: Duhet ta presim diçka të tillë, ç’na gjeti ne për 2 ditë. Do kuptojmë sesi do flasin palët dhe më pas do bëjmë interpretimin.

Shkodra dhe Durrësi janë teste për zgjedhjet e ardhshme. Në Shkodër, do ketë krizë, ua thashë arsyen përse. Nëse do kishin marrë pjesë socialistët do ishte ndryshe.

Nëse ky dyshimi im në Shkodër rezulton i vërtetë, kjo është për të vënë duart në kokë.

Rama e do Berishën se nuk ka vota. Nuk fiton kurrë PD me Berishën. Bashës i kanë përçarë partinë, le ta hiqnin por brenda strukturave jo me urdhrin e Saliut.

Ky është turp kombëtar more, të dalë përballë Amerikës tani sepse është shpallur non-grata.

Leave a Reply

Your email address will not be published.