“Mbulohunì me batanìje, hanì 4 veta një vezë, blìnì qìrìnj”: Masat qe duhet te merrnì sìpas Aìda Shtìnos ne keto kohe krìze

Kryeministri Rama dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku kanë nisur ditën e sotme me një konferencë për shtyp duke paralajmëruar për ttijen e çmimeve të energjise dhe naftës.

Ditët e fundit nafta në vendin tonë ka arritur një rekord historik, por sipas kryeministrit kjo varet nga tregu në botë. Gjithashtu për çmimin e energjisë paralajmëruan se mund të rritet me 20-fish.

Për këtë, Aida Shtino ka bërë një reagim në profilin e saj në Instagram ku mbizotëron ironia.

“Duhet të kursejmë, të hamë një kokërr vezë 4 veta”, shprehet gazetarja duke iu referuar çmimeve të larta.

Statusi i plotë:

“Emo kush fitoi dje ne Durres….po ne Diber….po ne Lushjne….po ne Rogozhine…po ne Vore…..?

Po karburanti sa vajti mo e dini gje,se naten çoç ritet ai, ashtu si papandehur…

Po buka , qumshti, vaji, preshi eshte ritur gje mo….?

Epo tani duhet te bejme kursime , ska me se duhet te hame nje koker veze te zier kater veta, se çu pa pastaj dhe degjoni , ziejeni ne sobe me dru nese keni perndryshe ndizni nje zjar , se korent ska… se do kursejme , se mos ndizni gje kondisioneret, se na fiket te gjitheve, aty rini merni nga nje batanije dhe jeni ne rregull çju duhet…aman te keqen ,se jane shtenjtuar edhe qirinjte jo per gje, po duhet te jemi te pergatitur kur te na ikin dritat….se keshtu duhet kursime se shteti ska leke, pa ju votoni votoni se e duhet , psh, ajo cupa qe votuat ne Durres kishte lezet e re e mire po te menaxhoje tere ate Durres do ta beje dot mavria, jo per gje se ne i qajme hallin se nuk kemi hallin e Durresit mo, se ai aty eshte nuk do na iki ja o bien ca pallate e o ti ngrene prape , pa çna duhet per mure e statuja te vjetra çi duam , fundja te vjetra ishin ato, do bejme te reja me te mira , se i di mire kjo cupa e re projektet duket e pashe qe ne sy une , po dhe po nuk i diti , pune e madhe o tia bejne te tjeret….votoni votoni ju , se te na rroje Partia pa jeta mo u pika vete e vjen…

More po nje pyetje kam une, po ato listat e pagave qe u haruan se filloi Bigu te verteta ishin mo , apo talleshin se nuk besoj te qene te verteta ,po nejse….çna duhet neve…

Beni kujdes me korentin dhe blini qirinj se na duhen ti shikojme fytyren njeri – tjetrit…dhe beni kujdes nje veze e zier ndahet ne kater pjese, se ndryshe cu pa…

Te na rroje Partia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.