Era e pakendshme e tubave do te largohet shume shpejt fale ketyre 2 perberesve, ja cilet jane ato

Janë rezultat i llojeve të ndryshme të papastërtive në tuba që duhen “vritur” në mënyrë që të mos jeni të detyruar të thithni çdo ditë “erë” që nuk dëshironi.

Gjatë kësaj periudhe të ftohtë, kur lagështia nga kullimi është jashtë, ato mund të përhapin erëra të pakëndshme që janë të vështira për t’u përballuar, shkruan albeu.com.

Ato janë pronë e llojeve të ndryshme të papastërtive në tuba që duhen “vritur” në mënyrë që të mos detyroheni të thithni “aroma” që nuk dëshironi.

Kjo zakonisht ndodh në periudhat kur ka reshje, si në vjeshtë dhe dimër, ose në rastet kur pritet një ndryshim i papritur i motit.

Gjithçka që duhet të bëni është të hapni grilën për të filluar, është shumë e lehtë për t’u hequr.

Fillimisht kontrolloni nëse ka ndonjë gjë brenda që mund të ketë bllokuar këtë kanal dhe po shkakton erën. Nëse nuk është kështu, dhe zakonisht nuk është kështu, gjithçka që duhet të bëni është të derdhni një lëng të veçantë në këtë kullues përmes grilës.

Përbërësit e nevojshëm:

– 400 ml uthull

– 3 lugë sodë buke

– 5 litra ujë

Përgatitja:

Fillimisht hidhni sodë buke, dhe më pas shtoni pak uthull. Kujdes sepse do të ngecë. Mbulojeni pak dhe kujdes. Lëreni të veprojë për disa minuta, më pas hidheni në ujë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.