Duart jane gjysma e bukurìse: Me kete metode do te largonì shenjat e plakjes dhe do te rìkthenì sìkur te ìshìn

Një trup i tonifikuar, lëkurë e pastruar e fytyrës, flokë gjithnjë me shkëlqim e bëjnë të vështirë përcaktimin e moshës së një personi, megjithatë ekziston një pjesë e trupit që, më shumë se çdo tjetër, tenton të zbulojë moshën tonë të vërtetë.

Dhe ato janë duart.

Në zonat e ekspozuara më shumë në diell dhe gjithashtu te duart pikat e moshës janë më të zakonshme dhe më poshtë do të gjeni një pastrim praktik për t’i larguar ato.

Ky pastrim me siguri mund të ndihmojë në heqjen efektive të shtresës së lartë të qelizave të vdekura të epidermës, e cila “mbart” ndryshimet pigmentale.

Përbërësit:

1 / 2 filxhan oriz kaf

1 lugë gjelle shurup panje

1 lugë gjelle lëng limoni

Udhëzime: Grini orizin kaf në pluhur dhe përzieni së bashku përbërësit e mësipërm. Aplikoni përzierjen në duart e thata; masazhon pjesën e pasme të secilit me një lëvizje rrethore hde ushtroni pak forcë për një ose dy minuta.
Pastrojeni dhe më pas aplikoni kremin ​​tuaj duarve. Përdoreni këtë pastrim rregullisht (më shumë se 1 herë në javë).

Leave a Reply

Your email address will not be published.