Hani vetëm dy lugë gjelle në mëngjes dhe në mbrëmje : Ky eshte produkti i vetem qe perdoret per trajtimin e Tiroides

Gjëndra tiroide është gjëndra më e madhe në qafë dhe ka formën e një fluture, me dy krahët e saj në të majtë dhe të djathtë të trakesë.

Hormoni i prodhuar nga gjëndra tiroide ka një efekt në të gjitha indet e trupit të cilat rrisin aktivitetin qelizor në trup. Kjo do të thotë se funksioni kryesor i gjëndrës tiroide është të rregullojë metabolizmin e njeriut. Më poshtë do të analizojmë çrregullimet e tiroides dhe më pas do t’ju tregojmë mënyrën më të mirë për t’i trajtuar ato!

Së pari ju duhet të dini se ekzistojnë dy lloje të çrregullimeve të tiroides:

Hipertiroidizmi – Ekspertët thonë se ky çrregullim ndodh kur gjëndra tiroide mbipunon dhe për pasojë prodhon shumë hormone.

Simptomat:

Pamundësia për t’u përqendruar
Dëmtimi i kujtesës
Ndryshimet në zakonet e të ngrënit
Takikardi
Probleme me menstruacionet
Lodhja
Eksitim
Djersitje
Vështirësi për të fjetur
Mendimi i shqetësuar
Depresioni, ankthi, nervozizmi
Humbje peshe
Hipotiroidizmi – Sipas ekspertëve, ky lloj çrregullimi ndodh kur gjëndra tiroide është nën funksionim, që do të thotë se nuk prodhon mjaftueshëm hormon.

Simptomat:

Thonjtë e brishtë
Kapsllëk
Shtim në peshë
Ngërçet
Rrjedha e reduktuar e periudhës
Ënjtje në pjesën e përparme të qafës
Lodhja
Dëmtimi i kujtesës
Lëkurë dhe flokë të thatë
Depresioni.
Mos u shqetësoni, në këtë artikull do të shihni se si të bëni një ilaç shtëpiak që do t’ju ndihmojë të kuroni tiroiden tuaj dhe në fakt përbëhet nga 3 përbërës të thjeshtë:

Arra, mjaltë dhe një kavanoz i vogël reçel! Po, vetëm këto dhe mos dyshoni në rezultatet, do t’ju mahnitin! Gjithçka që duhet të bëni është të ndiqni udhëzimet e mëposhtme.

Do t’ju duhet:

40 arra jeshile (të papjekura).
1 kg mjaltë organik
1 kavanoz i madh ose më shumë i vogël për reçel
Si ta përgatisni:

Fillimisht pastroni arrat, thajini dhe më pas shponi me gjilpërë ose thikë të mprehtë. Më pas vendosini në kavanoz dhe mbulojini me mjaltë. Kavanozi duhet të vendoset diku ku mund ta shohë dielli. Pas 40 ditësh mbylleni dhe ruani në një shishe qelqi.

Si ta përdorni:

Siç u përmend më lart, është shumë e thjeshtë! Ekspertët thonë se duhet të hani vetëm dy lugë gjelle në mëngjes dhe në mbrëmje në baza ditore. Mos humbisni kohë, provoni këtë ilaç të mrekullueshëm në shtëpi dhe gjeni shëndetin tuaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.