Vuante prej nje kohe te gjate nga dhìmbjet e nervìt shìatìk: Ja sì e trajtoì me kuren 14 dìtore duke perdorur keto 2 perberes

Një mekanik makinash që vuante nga dhimbjet nervore shiatik për një kohë të gjatë njoftoi në rrjetet sociale se iu bind këshillës për të kërkuar ndihmë në mjekësinë popullore dhe pinte çdo ditë qumësht hudhre, sepse ilaçet e përshkruara për mjekun nuk e ndihmonin.

Qumështi me hudhër mund të përgatitet i freskët ose i gatuar. freskët vepron më fort dhe më shpejt dhe gatimi zvogëlon erën, por efekti dobësohet pak, por përsëri është shërues.

Hudhra në qumësht të ngrohtë – MREKULLIA e kurimit për astmën, pneumoninë, impotencën, zemrën, artritin, pagjumësinë, dhimbjen e shpinës

Ka shumë ilaçe natyrore që ndihmojnë në kushte të ndryshme shëndetësore. Lexoni recetën për këtë ilaç shtëpiak që përgatitet lehtë dhe thjeshtë.

Fusha e saj e veprimit është me të vërtetë e gjerë dhe vetitë e saj shëruese ndihmojnë me sukses për të eleminuar shumë sëmundje. Kjo pije medicinale quhet “qumështi i hudhrës” sepse përgatitet nga qumështi i ngrohtë dhe hudhra.

2-3 lugë çaji sheqer ose mjaltë

Përzieni qumështin dhe ujin në një tenxhere. Shtoni hudhrën e qëruar dhe të copëtuar, pastaj vendoseni në zjarr, në një temperaturë të moderuar. Lëreni të gatuhet ngadalë derisa të avullojë gjysma e lëngut. Pastaj kullojeni dhe shtoni sheqer ose mjaltë për të përmirësuar shijen.Më mirë të pini ndërsa jeni të ngrohtë

PERDORIMI: – Ja per çfarë mund të ju ndihmojë kjo pije shëruese:

Astma – Simptomat e astmës do të lehtësohen ndjeshëm nëse përveç kësaj pije, hani tre thelpinj hudhër çdo natë. Përdorni karafil më të vegjël që mund t’i gëlltisni të tëra për të shmangur erën. Por do të ndihmojë shumë nëse e konsumoni këtë pije vetëm tri herë në ditë.

Pneumonia – pija është treguar shumë e suksesshme në trajtimin e pneumonisë: tri herë në ditë, para ngrënies.

Probleme me zemrën – kjo pije ul kolesterolin e keq, parandalon mpiksjen e gjakut dhe përmirëson sistemin e qarkullimit të gjakut. Përdorni qumësht me pak yndyrë për ta bërë ilaçin më efektiv.

Trajtimi i verdhëzës – Qumështi i hudhrës eliminon me shumë sukses toksinat nga trupi sepse aktivizon një enzimë në mëlçi. Mëlçia ka nevojë për squfur për të detoksifikuar, dhe hudhra është një burim i shkëlqyeshëm i kësaj substance.

Përveç kësaj, ai përmban alicinë dhe selen, përmirëson prodhimin e tëmthit dhe zvogëlon yndyrën. Rekomandohet veçanërisht për trajtimin e së zezës me vaj. Për trajtimin e verdhëzës duhet të konsumohet tri herë në ditë, 4-5 ditë rregullisht.

Artriti – Qumështi i hudhrës nëse konsumohet çdo ditë – do të zvogëlojë ndjeshëm simptomat e artritit, përfshirë inflamacionin dhe dhimbjen, lumboskiatikën dhe dhimbjet e tjera të shpinës.

Pagjumësia – për shkak të efekteve të saj qetësuese, kjo pije siguron gjumë të qetë dhe cilësor, kështu që mund të përdoret për të trajtuar pagjumësinë.

Kollë – Shtoni një lugë çaji pluhur shafran i Indisë në qumështin e hudhrës dhe do të merrni një pije të shkëlqyeshme antibiotike. Hudhra ka efekte antibakteriale dhe duke shtuar mjaltë, ju merrni një pije të plotë për lehtësimin e kollës.

Tuberkulozi i mushkërive – Përdorni 1 kg hudhër, 250 ml qumësht dhe 1 litër ujë. Vlim të gjithë përbërësit në një temperaturë të moderuar derisa lëngu të avullojë dhe të mbetet vetëm një e katërta. Merrni këtë ilaç tre herë në ditë.

Kolesteroli – Kolesteroli zvogëlohet me sukses nëse merret tre herë në ditë për një javë. Efektet: zvogëlon nivelin e keq dhe rrit nivelin e kolesterolit të mirë.

Tretja – Kur bëhet fjalë për forcimin e sistemit imunitar dhe ruajtjen e shëndetit të tretjes, hudhra është një nga ushqimet më efektive, sepse ka veti të fuqishme antiseptike.

Ishte gjithashtu shumë e dobishme për limfën, për të eleminuar mbetjet toksike nga trupi. Hudhra stimulon sekretimin e lëngjeve tretëse dhe ndihmon në sëmundjet e zorrëve (diarre).

Mosfunksionimi ngrerë – Qumështi i hudhrës mund të shërojë këtë gjendje dhe gjithashtu ndihmon në disa lloje të infertilitetit si tek burrat ashtu edhe tek gratë.

Shiatiku – Qumështi i hudhrës është një ilaç efektiv për dhimbjet nervore dhe shiatikun. Ju mund ta zvogëloni dhimbjen duke konsumuar këtë pije për një periudhë kohe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *