Nese mëlçìa juaj është mbushur plot me toksìna ky eshte lengu qe do t’ìu vìj ne ndìhme: Konsumonì 2 fìlxhanë në dìtë

Kur mëlçia është plot me toksina, ajo nuk është në gjendje të funksionojë normalisht.

Njerëzit nuk marrin parasysh që një mëlçi e pastër dhe e shëndetshme është ndoshta faktori më i rëndësishëm që përcakton nëse humbja e peshës është e mundur ose një proces i tillë do të ndalet dhe nuk do të japë ndonjë rezultat në planin afatgjatë.

Nëse dëshironi të bini në peshë, ju këshillojmë ta provoni këtë recetë dhe ta plotësoni. Konsumoni këtë pije dhe pastroni mëlçinë nga të gjitha papastërtitë dhe toksinat që janë grumbulluar në të.

Konsumojeni këtë pije 2 herë në ditë për 2 ditë rresht (6 ditë gjithsej). Shmangni ushqimet e rënda gjatë . Hani ushqime të freskëta dhe të shëndetshme për të lehtësuar cirrozën e mëlçisë dhe për të intensifikuar procesin e humbjes së peshës.

Përbërësit: 3 limonë, 1 filxhan majdanoz të copëtuar (vetëm gjethe majdanozi), 5 kërcell selino (të copëtuar), 1.2 litra ujë.

Procedura: në një blender bluani lëngun e 3 limonëve, majdanozit dhe selinos, më pas shtoni ujë dhe përzieni gjithçka mirë.

Konsumoni 2 filxhanë në ditë (në mëngjes dhe në mbrëmje) në stomak bosh, 2 orë para ngrënies. Përzierja e marrë me këtë recetë mund t’ju zgjasë afërsisht 3 ditë. Ruani përzierjen që rezulton në frigorifer.

Pasi të keni pirë të gjithë sasinë, bëni një përzierje të re sipas të njëjtës recetë dhe pijeni atë në 3 ditët e ardhshme në të njëjtën mënyrë.

Pasi ta keni pirë këtë pije për 6 ditë me radhë, bëni një pushim prej 7-10 ditësh dhe më pas përsëritni të njëjtin trajtim edhe një herë.

Menjëherë pas tre ditëve të para ose 72 orëve, mëlçia do të jetë si e re, dhe pas trajtimit të plotë, ajo do të pastrohet plotësisht nga dhjami dhe toksinat. Kjo është një nga recetat më të mira për qëllimin e përmendur, pra një mëlçi e shëndetshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.