Provoni te vendosni nje thelpi hudher poshte jastikut para se te flini, efektet do t’iu lene pa fjale

Era e hudhrës ka një efekt qetësues, prandaj rekomandohet veçanërisht për ata që kanë probleme me pagjumësinë.

Aroma e saj përmirëson cilësinë e gjumit, nuk do të zgjoheni gjatë natës dhe gjumi do të jetë konstant.

Gjithçka që duhet të bëni është të pastroni një ose dy thelpinj hudhër dhe t’i vendosni ato nën një jastëk. Edhe pse është paksa e pakëndshme, aroma e hudhrës nën jastëk nuk do t’ju shqetësojë.

Do të ndjeni një aromë të zbehtë, e cila mjafton për t’ju qetësuar. Përveçse është ideale për pagjumësinë, aroma mund të pastrojë rrugët e bllokuara të frymëmarrjes, sepse alicina nga hudhra prish sekrecionet.

Në këtë mënyrë do të merrni frymë më lehtë dhe për rrjedhojë do të flini më mirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.