Largohet i ftohti dhe temperaturat pritet te shkojne deri ne 21 grade, ja kur pritet te vij kthesa e motit

Vendi deri ditën e premte do të jetë në ndikim të fushës barike të presionit të lartë. Kjo do të garantojë mot të kthjellët e vranësira kalimtare kryesisht në jug e bregdet.

Era do të fryjë nga verilindja e veriperëndimi e lehtë e hera herës mesatare vecanërisht në bregdet e veriperëndim.

Valëzimi në dete i forcës 3 ballë. Temperaturat do të pësojnë rritje graduale.

Ju urojmë javë të mbarë!/SHMU

Leave a Reply

Your email address will not be published.