Ky eshte ìlaçì natyral ì cìlì pastron tërësìsht arterìet tuaja, mjafton te konsumonì 150 ml ne dìte

Sëmundja e arterieve e quajtur arterioskleroza shkaktohet nga akumulimi i yndyrës në muret e brendshme të enëve të gjakut.

Më poshtë, po japim një recetë për përgatitjen e një ilaçi natyral i cili pastron tërësisht arteriet tuaja, me bazë rrushin e thatë që gërryen yndyrën.

Kombinimi i këtyre përbërësve është jashtëzakonisht i fuqishëm dhe ju ndihmon edhe të përmirësuar imunitetin.

Përbërësit: 1 filxhan rrush të thatë, 1 litër ujë, 2 lugë xhenxhefil pluhur, 2 lugë çaji mjaltë, 4 lugë çaji çaj jeshil.

PËRDORIMI

Vloni fillimisht ujin për 10 minuta.

Largojeni nga zjarri dhe hidhni në të çajin, rrushin e thatë, xhenxhefilin dhe mjaltin.

Përziejini mirë që të kombinohen të gjithë përbërësit. Mbulojeni enën me kapak dhe me një copë të pastër.

Lëreni mënjanë për 8 orë dhe më pas kullojeni. Pijeni këtë il’aç dy herë në ditë, pas vaktit të drekës dhe të darkës.

Doza e rekomanduar është 150 ml 200 ml.

Kjo përzierje është aq efikase për shkak të rrushit të thatë që përmban fibra të tretshme, antioksidantë dhe kalium

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *