Perberja e cila largon yndyren e barkut, përdoreni 2 herë në ditë nga 1 lugë çaji

Yndyra e akumuluar rreth barkut është një ndër gjërat më të bezdishme, e cila bëhet shkak i shfaqjes së shumë shqetësimeve shëndetësore. Por, ajo mund të eliminohet nëse përdorni metodat dhe përbërësit e duhur.

Rrika është një ndër përbërësit më të mirë që ju ndihmon të digjni yndyrën e akumuluar me kalimin e kohës . Ajo është e pasur me kalcium, vitaminë C, B1, B6, hekur , magnez dhe fosfor.

Ajo pastron trupi, përshpejton metabolizmin si dhe nxit zhvillimin e bak tereve të dobishme në stomak. Rrika është përbërësi kryesor i kësaj recete e cila zhduk të gjithë yndyrën rreth barkut.

Përbërësit:

125 gr rrikë.

3 limonë.

3 lugë gjelle mjaltë.

Përgatitja:

Pastroni rrikën dhe vendoseni në një blender. Shtr ydhni lëngun e limonit dhe hidheni në të. Lërini për 2-3 minuta derisa të merrni një përzierje homogjene.

Hidheni në një kavanoz dhe shtoni edhe mjaltin. Përziejini mirë. Përdoreni 2 herë në ditë nga 1 lugë çaji. Konsumojeni për 3 javë dhe më pas bëni disa ditë pushim. Rezultatet do të jenë të dukshme vetëm pas disa përdorimesh.

Leave a Reply

Your email address will not be published.