Freskohet motì kete jave, ja dìta kur prìtet te vìj dhe kur do te ktheht perserì ì nxehtì afrìkan

Moti i nxehtë do të vijojë të jetë prezent në vend edhe javën që vjen. Kjo vihet re në temperaturat e poshtëshënuara.

Maksimumet e tyre parashikohen ditën e premte.

Moti i kthjellët do të mbizotërojë në vend. Vranësirat e herëpashershme gjatë mesditës do të shfaqen në zonat malore, kryesisht në juglindje të vendit.

Era, do të fryjë nga juglindje e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet, ndërsa ditën e mërkurë nga verilindja e vrullshme në bregdetin verior.

Valëzimi i forcës 2 dhe 3 ballë.

Ju urojmë një javë të mbarë, shikoni me poshte tabelen sipas qyteteve :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *