Pershpejton metabolìzmìn: Kjo metode me ananas do t’ìu mundesoj juve te trajtonì kete semundje te njohur

Ananasi shumë i efektshëm kundër shumë sëm. undjeve. Ai është i pasur me ujë, hekur dhe kalium, përbërës shumë të dobishëm për trupin tonë. Hekuri shërben për të krijuar qelizat e kuqe të gja. kut. Ananasi përmban edhe një enzimë të quajtur bromelain.

Kjo enzimë ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit, si dhe përmirëson tretjen. Ky frut përmban rreth 40 kalori në 100 gram. Sa i përket osteoartritit, ananasi ka veti të mahnitshme anti-inflamatore. Ja si ta përgatisni:

Përbërësit:-1 ananas-1 litër ujë i filtruar-Sheqer për shije. Përgatitja:

Pastrojeni mirë ananasin dhe hiqni lëkurën me kujdes. Këto pjesë të lëkurës ziejini në një enë me 1 litër ujë.

Pasi të ziejë për rreth 10 minuta, lëreni të ftohet. Sipas dëshirës, mund të shtoni pak sheqer. Kullojeni lëngun dhe konsumojeni atë sipas dëshirës suaj çdo ditë, për të paktën 1 muaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *