Kjo quhet ndryshe dhe receta e arte, e cìla do te shpetoj grate dhe vajzat nje here e mìre nga

Vera sapo ka ardhur dhe duket sikur ka zgjuar tek femrat deshiren per te eleminuar nje here e mire te gjitha qimet e bezdisshme ne fytyre dhe ne trup. Zgjidhja me efektive qe njohim sigurisht eshte depilimi.

Por zgjidhja ideale do te ishte perdorimi i nje metode sa me efektive per te shpetuar pergithmone nga ky problem. Cdo pjese e trupi ka menyren e saj specifie te depilimit pasi nuk mund te heqim ne asnje menyre qimet e padeshiruara te fytyres me makine depi luese apo brisk.

Ndaj me poshte lexoni kete recete efektive dhe shume te thjeshte per eleminimin e qimeve te fytyres:

Perberesit :

2 maje luge çaji me miell qiqrash.

¼ luge çaji me shafran Indie.

3-4 luge çaji qumesht i paperpunuar.

1 luge çaji leng limoni.

1 luge çaji vaj kokosi.

Pergatitja:

Ne nje ene shtoni te gjithe perberesit sipas deshires dhe i perziejini mire. Per te kuptuar qe masa kremoze e perftuar eshte gati , ajo duhet te ndahet lehtesisht nga luga. Me ndihmen e mollezave te gishtave perhapeni ne te gjithe fytyren dhe lereni derisa te thahet.

Nuk ka asgje per t’u shqetesuar nese do te keni ndjesine e terhqejes ne fytyre per pak minuta. Shperbejeni me gishta pasi maska te jete mpiksur.

Kjo recete eshte indiane dhe ndihmon per hidratimin dhe per te hequr papastertite nga lekura gjithashtu. Keshillohet te aplikohet nje jave me radhe dhe rezultatet do t’ju mahnisin.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *